Ocenění WorldStar Awards je nejvýznamnější obalovou soutěž na světě. Pořádá ji World Packaging Organisation (WPO, www.worldpackaging.org) a akce patří mezi TOP obalové události světa. V ČR se zasedání WPO konalo potřetí, nicméně poprvé bylo doprovázeno předáváním ocenění a Obalový institut Syba, člen WPO, byl hlavním organizátorem a svého úkolu se zhostil s vyznamenáním.

 

"I would like to express my sincere thanks and appreciation for all your efforts in making our WPO week a great success and especially the World Star Ceremony , it was a well organized ceremony. It was an amazing hectic week full of hard work, fun and networking."

Soha Atallah, 

WPO Vice President for President Awards, Exhibitions and Conferences

 

 Obalový "Oscar" poprvé v Praze

Slavnostního ceremoniálu v Empire Hall Slovanského domu v Praze se zúčastnilo 97 vítězných laureátů z celkem 319 oceněných obalů z 25 zemí a  laureáty WS 2019 z CZ+SK si pojďme prohlédnout podrobněji:

Jednatel společnosti Martin Lovčuk a Miroslav Špaček - business development  manager z firmy Boxmaker převzali  ocenění za Reverzní zasilatelský obal.  Ten slouží k zasílání zboží z e-shopu k zákazníkovi a v případě potřeby pouhým obrácením boxu „naruby“ je možné zboží zaslat zpět. Více informací o obalu zde.  V soutěži OBAL ROKU získal dokonce zlatou cenu Předsedkyně Poroty. 

 

Ocenění pro Colognia Press za obal Switchle převzali Štěpánka Líznerová - CEO, Lucie Slauková - marketingová specialistka, Dušan Převrátil - rodukční ředitel a Aleš Paula - obchodní ředitel.

  • Jejich vítězná samolepicí etiketa na plechovku pro nové nápoje je tištěna flexotiskovou technologií. Průhledné, parciálně nepotištěné plochy dávají možnost uplatnění kovovému podkladu v designovém řešení motivu.

 Jednatelé společnosti ETFLEXLucie a Bronislav Hotařovi převzali dokonce dvě ocenění. První za eikety pro Velkou bílou a červenou Slípku spolu s Michalem Teturem za spolek Velkobilovických vinařů.

Druhou trofej za etiketu Vinařství Sedláka  přebíral také pan Milan Sedlák z Rodinného vinarstvi Sedlak. Kolekci  vín z těchto vinařství měli možnost návštěvníci také ochutnat. Více o vítězných etiketách zde.

 Pro Fiala & Sebek - Visual Communications přebral ocenění za obal Becherovka Originál Limitovaná edice Martin Vlk - brand strategy & business director. Design oceněné kolekce čtyř etiket částečně poodhaluje unikátní recepturu představením vybraných bylin. Použité tiskové technologie a horká ražba pomáhají vtáhnout spotřebitele do mystického příběhu a díky speciální, „neviditelné“ termochromatické barvě je část příběhu zřejmá až po vychlazení lahve.

    

 Partneři WS Ceremony Prague 2019
Organizátor OBALOVÝ INSTITUT SYBA, který z pověření WPO zajišťoval WPO Prague Week včetně slavnostní večeře s pojené s ceremoniálem předávání trofejí nejlepším obalům světa si cení příspěvku partnerů k zajištění zdárného průběhu akce WS Ceremony ve středu 15.05.2019 v prostorách Empire Hall ve Slovanském domě:

PMMI – PACK EXPO Las Vegas, Nevada, USA

FachPack, Norimberk, Německo

BrauBeviale, Norimberk, Německo

Nippon Closures Co., Japonsko

CHEMOSVIT FOLIE, Svit, Slovensko

AOS EKO-KOM, Praha, Česko

ETIFLEX, Břeclav, Česko

THIMM The Highpack Group, Všetaty, Česko

Primátor, Náchod, Česko

Colognia Press, Kolín, Česko

Reklama-Polygraf-Obaly, Praha, Česko