Celkem 319 obalů z 35 zemí světa usilovalo o nejvyšší obalové ocenění WorldStar Awards 2019. Hodnocení  se uskutečnilo v rámci 101. zasedání WPO (World Packaging Organization) v čínském Jinanu.

Jen přes vítězství v národní soutěži (pro český a slovenský trh je to OBAL ROKU)  lze vstoupit do světové WorldStar. Letos možnosti využily a o příčky nejvyšší bojovaly tyto společnosti:  ETIFLEX se svými výjimečnými etiketami;  Unipap s konstrukčním konceptem určeným pro transport těžkého zboží menších rozměrů; Colognia press s kovovým designem etikety na plechovky; Fiala & Šebek - Visual Communications  s kontroverzním národním pokladem – Becherovkou; Moravia Cans s novým konceptem výroby plechovek Dove, které spoří materiál; Mondi Bupak rovnou s několika řešeními napříč kategoriemi;  Schoeller Allibert s patentovaným skládacím kontejnerem; BOXMAKER se světovou novinkou pro e-commerce;  Smurfit Kappa s několika nadějnými obaly v kategorii transportních obalů; THIMM THE HIGHPACK GROUP s přepravními i prodejními obaly z vlnité lepenky.

Jen několik málo dnů zbývá do úplného odtajnění. My už tyto informace máme a nemůžeme se dočkat, až se o ně podělíme.  

 Obalový Galavečer WorldStar 2019 v Praze

Všichni vítězové budou oceněni v rámci slavnostního ceremoniálu a Galavečera dne 15. května 2019 v Praze. Toto 102. zasedání předsednictva WPO pořádá Obalový Institut SYBA. Veškeré informace o konané akci zde.