Uzávěrka přihlášek 10. 10. 2014

World Packaging Organisation je organizátorem prestižní globální soutěže o nejlepší obaly světa WorldStar Packaging Awards. V této, uznávané obalové soutěži,  oceňují porotci obaly, které ve své kategorii vyčnívají nad ostatní nejen inovací a provedením, ale jsou zde posuzovány také ochrana a uchování obsahu, snadná manipulace, snadné plnění, otevírání a uzavírání, ekonomika výroby, vliv na životní prostředí, adaptace na místní podmínky, prezentace značky. Organizátor soutěže otevřel příjem přihlášek do WorldStar Packaging Awards 2015 již 1. července 2014, poslední přihlášky lze odeslat 10. října 2014.

V tomto roce se otevírá nová kategorie, Point of Sale, která se soustředí na displejový prodej. Vítězové soutěže WorldStar Awards mohou rovněž získat některou ze speciálních cen: Sustainable Packaging Award, Marketing Award a President´s Award.

WorldStar Awards je otevřená pouze pro obaly, které získaly ocenění v lokálních obalových soutěžích rekognoskovaných společností WPO. Více informací a přihlášku lze nalézt www.worldstar.org.

Startovné je 650,- € za první exponát, 500,- € za každý další exponát. Porota bude zasedat na Srí Lance 17. listopadu 2014, během zasedání WPO. Slavnostní vyhlášení a předání trofejí vítězům se bude konat v květnu 2015 během veletrhu Ipack-Ima, v Miláně.