I když poslední dva roky především kvůli COVIDu nevnímáme asi úplně pozitivně, přesto se řada pozitivních událostí děje. Pro naše obaláře znamená úspěch nejenom bilanci ziskových čísel, ale i radost v podobě ohodnocení jejich produktů. Jak dopadlo vyhlášení světového World Star již víme, jak toto ocenění vnímají letošní čeští a slovenští vítězové vám na stránkách SYBA blog news chceme postupně zprostředkovat.

 

Nejprestižnější obalovou akcí je každoroční udílení ceny WorldStar (uděluje mezinárodní porota WPO). A nutno podotknout, že tady ČR společně s SR byla i letos velmi úspěšná. Vždyť ocenění WS obdrželo hned 15 exponátů přihlášenými 10 „našimi“ firmami!  Samozřejmě prvním předpokladem k přihlášení bylo jejich vítězství v jediné certifikované soutěži pro tohoto „obalového Oskara“, tedy v Obalu roku. A už zde porota ocenila naprosto nevšední koncept v balení masa, který přihlásila společnost MASO UZENINY POLIČKA. Progresivní obal je alternativou k rozšířenému typu balení v tvrdé misce s folií. Oproti ní však přináší nepřehlédnutelné výhody (úspora použitých plastů až o 50%, o 34% menší uhlíkovou stopu, o dva dny delší trvanlivost mletého masa atd.), které zaujaly i porotu WS. A jak svou účast a především vítězství vnímá přihlašovatel, za kterého odpovídal generální ředitel Josef Polánek?

 

-     Co pro vás znamená WS? Proč se z Obalu roku přihlásit do WS?

JP: WS je prestižní světové ocenění našeho zcela unikátního obalu na mleté maso.

Jedinečná příležitost, kterou jsme získali právě díky ocenění OR se nesmí samozřejmě promarnit!

 

-      Jaká jsou pro vás rozhodující kritéria pro Obal roku a jaká pro WS?

JP: Tato otázka dle našeho názoru směruje spíše na poroty obou soutěží.

 

-     Vnímáte u prémiových (tedy vítězných obalů) nějak posun v požadavcích klientů?

 JP: Jednoznačně kontinuálně veškeré benefity a vlastnosti obalů kopírují požadavky trhu a celkový světový (WS) obalový vývoj.    

 

-     Jak byste popsali váš vítězný exponát 3 hlavními benefity?

JP: Ekologický, unikátní, prostě IN

 

-     Lišil se nějak vývoj/výroba/komunikace/požadavky klienta u vítězného exponátu oproti běžné výrobě/vývoji? 

JP: Ano, jedná se o prototyp technologie, která je v tomto provedení jediná na světě. Na projektu pracoval velký team složený ze specialistů napříč obory. Pro nás to byla velká výzva a nesmírně nás těší zdárné dokončení projektu s pomyslnými třešinkami na dortu - ocenění Obal roku, WS, Inovativní obal - cena PK ČR.