Společnost BOBST uvedla v poslední třetině právě uběhlého roku na trh novou technologii MASTERLINE DRO. Jedná se o nové řešení pro rotační vysekávání, které nabízí i vysokou kvalitu pro vnitřní tisk

 

MASTERLINE DRO je komplexní technologie začínající přesným nakládáním, včetně pre feeder (přednakladač) a je ukončena vykládáním, včetně paletizace. Při vývoji technologie bylo použito celkem 10 patentů. BOBST MASTERLINE DRO se díky konstrukční precisnosti propojené s bezchybnou automatizací stává jedním z nejvíce kompletně automatizovaným ergonomickým řešením na trhu.

 

BOBST MASTERLINE DRO v prostředí e-commerce

Stroj je vyjímečný i svou produktivitou, která umožňuje dosahovat výkonu více než 40 milionů metrů čtverečních (430 milionů čtverečních stop) ročně. Díky universálnosti je dobře využitelný jak pro  velkoobjemovou výrobu jednoduchých krabic, tak pro obaly s přidanou hodnotou s důrazem na kvalitu tisku (včetně vnitřního potisku) a výseku.

„BOBST MASTERLINE DRO byl navržen tak, aby odpovídal požadavkům trhu na hodnotné obaly, rychlejší dodací lhůty a udržitelnější operace včetně nových požadavků na e-commerce,“ řekl David Arnaud, produktový marketingový ředitel FFG DRO. „Vzhledem k tomu, že majitelé značek požadují od svých dodavatelů obalů z vlnité lepenky stále vyšší kvalitu vysekávání a tisku, je pro výrobce krabic stále důležitější dosáhnout obojího při zachování ziskové marže. MASTERLINE DRO přesně toho dosahuje a věříme, že nastavuje nové měřítko v oboru.“

Velká úspora surovin a odpadu

Extrémně vysoká kvalita poskytovaná MASTERLINE DRO je konzistentní pro každou položku. Proměřováním došlo i k průměrnému zlepšení BCT testu u krabic až o 15%, což představuje obrovský potenciál úspory při používání papíru. Dva systémy kontroly kvality umožňují dokonalou konzistenci tiskového soutisku během nastavování nebo během výroby. Systém Start & Go poskytuje plně automatické nastavení vícebarevných úloh s automatickou kompenzací.  Technologie disponuje i zabudovaným účinným systém sběru prachu, který zajišťuje dokonalou kvalitu tisku a účinnost vysekávání (při provozu dojde k vyhození více než 99,9 % vyseknutého odpadu).

Snadné ovládání, intuitivní menu údržby a vysoká životnost

Dalším benefitem je snadné nastavení a ovládání pro uživatele a ultrarychlá přeměna zakázky. Stroj má robustní, odolný design se sníženým opotřebením s dlouhou životností. Pokud je nutná údržba, či výměna standardizovaných náhradních dílů, intuitivní menu údržby a snadný přístup ke všem částem stroje činí údržbu nákladově maximálně efektivní.

 

Jak technologie pracuje, můžete shlédnout zde.