V květnu v Dűsseldorfu společnost Cosmo Films , která patří k hlavním výrobcům na trhu především BOPP folií, představila řadu folií určenou jak pro výrobu potravinářských flexibilních obalů, tak i pro výrobu etiket. V širokém portfoliu nechyběly ani vícevrstvé laminované folie poskytující svými bariérovými vlastnostmi účinnou ochranu produktu.

Cosmo Films byl založen v roce 1981 a dnes patří k celosvětově největším výrobcům biaxiálně orientovaného polypropylenu (BOPP). Distribuční centra společnosti se nacházejí v 50 zemí světa.

Metalizované bariérové folie

Patří sem především fólie s vysokou vlhkostí (HMB), tedy metalizované bariérové fólie, které jsou na obou stranách ošetřeny koronou a mohou být použity pro oboustranný tisk, stejně jako pro případnou laminaci.

Bariérové metalizované fólie (HSB), určené díky svému složení především pro vysokorychlostní balení, se vyznačují účinnou bariérou proti vlhkosti a kyslíku.

Metalizované folie jsou vyráběny i v dalších variantách, např. se zvýšenou pevností (HSS) nebo s účinnou UV bariérou (UHB).

Transparentní bariérové folie

Z transparentních bariérových folií společnost presentovala Aroma Barrier Films (AB). Jedná se o průhledné bariérové fólie typicky používané pro kávu /čaj, koření, žvýkačky apod. Aromatické a kyslíkové bariérové fólie (AOB) mají vynikající vlastnosti proti vlhkosti a tvoří plynovou bariéru. Jsou vhodné k balení krémových sušenek, čokolád, čipů a svačinek s určitou dávkou tuku.

Ultrafialové bariérové fólie (UHB) mají vynikající bariérové vlastnosti proti vlhkosti, ztrátě aromatu a plynům. Tyto folie nabízejí také zvýšenou odolnost proti minerálním olejům. Vhodné jsou na balení ovoce, ořechů, koření atd.