Pojidla DEGALAN® patří ke žhavým novinkám, jsou vhodné především na výrobu vysoce kvalitních lepidel a laků, které se používají k tepelnému svařování plastových obalů. Především díky novým pojidlům je spoj velice pevný a bezpečný. Pojidla patří rovněž k environmentálně šetrným. Nová řada pojiv se vyskytuje v několika modifikacích, takže si vybere opravdu každý.

Německá skupina Evonik patří k leaderům ve vývoji a výrobě komponentů především pro chemický průmysl, farmacii, automotiv atd. V současnosti je společnost aktivní ve více než 100 zemí světa a zaměstnává 35 000 zaměstnanců. K nejnovějším akvizicím společnosti patří výroba pojiv DEGALAN.

Zdokonalená nová řada

Nová řada 42 zahrnuje DEGALAN® VP 4221 E, DEGALAN® VP 4251 E a DEGALAN® VP 4294 E. Všechny se vyznačují nízkou molekulární hmotností i nižší viskozitou v porovnání se staršími produkty DEGALAN®. Mají také výhodu, že obsahují vyšší obsah tuhých látek a mohou být bez omezení použita k jakémukoli plnění. Nová řada DEGALAN® 42 dále snižuje i tendenci vytváření usazeniny na válcích během procesu nanášení.

Využití pro bezpečné a hygienické spoje

Pojiva DEGLAN se používají jako univerzální pojidla pro výrobu tepelně svařovacích laků, např. při spojování hliníkové fólie na polypropylen (PP), polystyren (PS), Polyethylentereftalát (PET) a vinyl (PVC). Pevnost tepelného utěsnění materiálu DEGALAN® VP 4221E se pohybuje v rozmezí 7 až 9 N / 15 mm s PP a PET jako podkladovými materiály a mezi 8 až 10 N / 15 mm s PS substrátem. Využití je nejčstěji při spojování hliníkové krycí folie a plastového kelímku.