Hodnocení prestižní soutěže Obal roku se v příštím roce poprvé bude konat v rámci veletrhů Reklama&Polygraf a Obaly na výstavišti PVA v Praze v Letňanech. Strategické spojenectví vedle, přináší velký benefit i přihlašovatelům do soutěže.  Přihlášené exponáty budou mít příležitost zhlédnout a ocenit všechny jejich kvality i všichni odborní návštěvníci po celou dobu konání veletrhu.

Obal roku (pořadatel obalový institut  SYBA) je významnou národní soutěží na našem trhu. Jedná se zároveň i o jedinou certifikovanou soutěž pro prestižní World Star for Packaging (organizátor WPO).

Úspěšný rok 2017 je skončen, ať žije OR 2018!

Letošní ročník měl celkem 99 přihlášených špičkových exponátů od našich i zahraničních výrobců. Odborná porota se po složitém posuzování nakonec celé třetině z nich rozhodla udělit ocenění. Řada obalových řešení byla přihlášena i k světovému WS. Jaký bude příští rok, samozřejmě nikdo z nás neví, vzhledem k tradičně vysoké kvalitě českých obalů, se však dá očekávat podobně úspěšný ročník.

Registrace pro ročník 2018 je již otevřena

V roce 2018 jsou zachovány všechny kategorie, které vycházejí z kategorií WS. Novinkou v letošním roce byla kategorie Technologie, kde na sebe upozornila nová technologická řešení z oblasti 3D tisku a digitálního potisku ve spojení s digitálním zušlechťováním.

Přihlášky na nový ročník všech kategorií lze již podávat, registrace je otevřena na stránkách obalové asociace.

Další informace o propojení soutěže s veletrhem Obaly, který se koná souběžně s veletrhem Reklama&Polygraf, lze najít na stránkách veletrhu nebo zde