Společnost Heidelberg nabízí ve svém technologicky bohatém portfoliu nově i tzv. 4D tisk. Tato nová dimenze tisku se výrazně odděluje od typické masové produkce a zároveň nabízí zvýšení hodnoty prostřednictvím individualizace a emocí. Speciální typ přímého digitálního tisku je vhodný prakticky pro potisk jakýchkoli prostorových předmětů.

Průkopnická technologie na bázi ink jetu má název Omnifire. Kombinuje ink jet technologii s precizní robotickou manipulací. Tiskne 1 – 5 barvami (CMYK, bílá). Výsledkem je pak vysoce kvalitní přímý tisk na široké spektrum podkladů. Výhodou je možnost, dnes tolik žádané, personalizace, která zesiluje vazby mezi prodejcem a zákazníkem. Dalším z mnoha benefitů je např. potisk v reálném čase a místě.

Jak tisk probíhá

Fixce potiskovaného předmětu je zajištěna pomocí držáku a podtlaku. Dokonalý soutisk je hlídán pomocí čidel. Pokud je třeba, dochází před tiskem k úpravě povrchu pomocí koronování plazmou. Následuje vlastní potisk ink jet technologií. Po tisku dochází k vytvrzování barev pod UV světlem. Pokud chcete vidět, jak tisk reálně probíhá, najdete instruktážní video zde.

Omnifire na potisk malých i velkých předmětů

Vedle Omnifire 250, který umožňuje tisk pruhů na malé souměrné předměty do velikosti cca 300 mm, Heidelberg nabízí i verzi Omnifire 1000 (tisk na středně velké předměty až do velikosti 1,4m). V budoucnu přibude i Omnifire XXL (tisk na velké předměty pomocí pohybujících se tiskových hlav).