Společnost Mondi se spojila s výrobcem matrací Megaflex Schaumstoff a představila řešení v podobě Protector Bag ExpandForm. Nový typ papírového pytle je díky svým vlastnostem vhodným typem pro balení matrací.

 

Nový obal vyrobený z kraftového papíru Mondi je vyroben z obnovitelných materiálů a lze jej snadno likvidovat a recyklovat ve stávajících tocích papírového odpadu. Papírový pytel je přizpůsobitelný co do velikosti a vyžaduje jen malé přizpůsobení stávajícímu balicímu zařízení. 

Protector Bag ExpandForm se představuje

Společnost Mondi, globální lídr v oblasti udržitelných obalů a papíru, vytvořila Protector Bag ExpandForm pro bezpečné balení matrací. Protector Bag ExpandForm nahrazuje současné plastové obaly. I v tomto případě se jedná o flexibilní  obal, který je však zároveň recyklovatelnou alternativou k původním obalům z polymeru. Řešení je také přizpůsobitelné, lze ho použít na balení různých velikostí a u všech zachovává stejnou míru ochrany i manipulovatelnosti. Obaly jsou vyrobeny z kraftového papíru Mondi, který pochází z odpovědných a obnovitelných zdrojů a lze jej recyklovat, čímž přispívá k oběhovému hospodářství. Papírový vak je odolný proti propíchnutí a je i vhodný pro potisk. Na rozdíl od plastu jsou papírové vrstvy prodyšné, což přispívá k další míře komfortu baleného zboží.

Megaflex Schaumstoff již řešení používá

Megaflex Schaumstoff, rodinný výrobce pružných pěn a matrací a produktů na spaní, je první společností, která chrání své produkty tímto novým obalem. Společnost Megaflex úzce spolupracovala se společností Mondi a výrobcem strojů FillMatic, aby zajistila hladký přechod od doposud používaných balících technologií z plastových rolí. Spolupráce znamenala, že nové řešení bylo rychle uvedeno do provozu a pouze s několika úpravami balicích strojů. Do budoucna společnost Megaflex plánuje do konce roku 2023 nahradit celou řadu plastových rolí papírem pomocí ExpandForm Protector Bag od společnosti Mondi. Plastový obal se může při přepravě roztáhnout až o 200 %, zabírat místo a potenciálně zdeformovat vnější kartonový obal. Výhodou Protector Bag ExpandForm je, že je rozměrově stabilní – šetří náklady na dopravu a skladování.