BillerudKorsnäs v červenci představil další materiálové novinky v podobě dvou nízkogramážních lepenek z portfolia řady CrownBoard Prestige®. Novinky by díky svým vlastnostem měly být obzvláště zajímavé především pro grafický průmysl.

 

CrownBoard Prestige® 170 a 200 g / m2 kombinují vynikající tiskovou vlastnosti s potřebnými mechanicko fyzikálními charakteristikami, především  s pevností a tvarovatelností. Technické vlastnosti lepenky jsou dány technologií její výroby, včetně následné pokročilé technologie natírání (coating). I přes nízké plošné hmotnosti se jedná o pevné lepenky vyrobené ze 100% primárních vláken.

Snížení spotřeby lepenky

Především díky pevnosti je možné zvolit u této lepenky i nízkou gramáž, aniž by došlo ke snížení kvalitativních parametrů. Benefitem je naopak i snížení hmotnosti obalu. Nízká hmotnost lepenky šetří náklady a snižuje dopad na životní prostředí, protože je na její výrobu spotřebováno méně surovin i méně energie. Další ekonomicko ekologickou výhodou je méně odpadu a u obalů jsou sníženy požadavky i na dopravu a skladování. CrownBoard Prestige® představuje ve výběru materiálu udržitelnou volbu.

Výrazný vizuální vjem

Lepenka je dobře využitelná i v grafickém průmyslu. Díky hladkému, natíranému a vysoce bílému povrchu, je výborně potiskovatelná. Zároveň je vhodná u menších nákladů i pro digitální tisk. Designéři a grafici ocení, že lepenka je navíc navržena tak, aby poskytovala skvělé výsledky v kombinaci tisk - zušlechťování. Na jejím povrchu velmi dobře vynikne jak ražba, tak laminace či efektové lakování.

Od luxusních obalů po pohlednice

CrownBoard Prestige byl vyvinut pro uspokojení potřeb i těch nejnáročných značek pro balení prémiového spotřebního zboží, jako jsou luxusní nápoje, cukrovinky, kosmetika, farmaceutický průmysl a grafický průmysl (pohlednice, desky knih atd.).