BBlogoNorimberské výstaviště otevřelo své brány návštěvníkům veletrhu BrauBeviale 2015, veletrhu surovin a technologií pro výrobu nápojů. Své nezastupitelné místo zde samozřejmě mají také obaly a balicí, zejména plnicí technologie. Ačkoli prodanou výstavní plochou, počtem návštěvníků i vystavovatelů tato akce nepředčí veletrh FachPack, přesto i z pohledu obalového průmyslu se jedná o velmi významnou akci.

Sklo, PET i hliník na výsluní

Z pohledu spotřebitelských obalů materiálově dominují skleněné obaly a obaly z PETu a také hliníkové nápojové plechovky. Flexibilní obaly, například stojací sáčky (doypacky, stand-up pouches) zřejmě nemají radikálnější inovace a tak nejsou na veletrhu BrauBeviale příliš vidět.

KEGy

Počet vystavovatelů plastových kegů naznačuje, že tento obal je již poměrně pevně ukotven, ačkoli kegy ocelové zůstanou zřejmě i nadále páteřním obalem pro točené nápoje, pivo nevyjímaje. K inovací patří balení typu bag-in-keg, u kterých je nápoj v tuhém plastovém kegu vložen ještě do pytle z bariérové fólie. Trvanlivost piva se u obalů bag-in-keg prodlužuji i na 1 rok.