PV+KKSpolečenskou část jubilejního, 10. ročníku největší středoevropské logistické konference SpeedCHAIN 2015, otevřelo v podvečer vystoupení sopranistky Pavlíny Senić v nádherných prostorách chrámu sv. Markéty. Účastníky zde přivítal Petr Vondráček, který po doznění líbivých melodií pozval přítomné k účasti na  V.I.P. LOGISTIC RENDEZVOUS 2015, tradičním společenském galavečeru v Tereziánském sálu a přilehlých prostorách Břevnovského kláštera.

Andělské trofeje

Galavečerem tedy provázel Petr Vondráček s kapelou Lokomotiva za zády. Během galavečera se uskutečnilo i vyhlášení zlaté, stříbrné a bronzové CENY PŘEDSEDKYNĚ POROTY. Oceněným byly předány skleněné trofeje navozující dojem andělů jsou z dílny Vopat Libor - umělecké sklenářství.

JLCena předsedkyně poroty

OBALOVÝ INSTITUT SYBA, organizátor soutěže OBAL ROKU má svého zástupce v jury WorldStars Packaging Award (WS), bedlivě sleduje vývoj jak v dění v globální tak i ve významných regionálních obalových soutěžích a parametry a podmínky soutěže OBAL ROKU koriguje v souladu s trendy. Záhy po ustavení ocenění WS President’s Award analogicky byla zavedena i CENA PŘEDSEDKYNĚ POROTY (CPP).

Zlatá, stříbrná, bronzová

V novodobé historii soutěže OBAL ROKU po Prof. Čurdovi, který porotu kočíroval plný tucet let je Jana Lukešová druhým předsedou poroty a tak ji náleží privilegium udělit z nominovaných exponátů zlatou, stříbrnou a bronzovou cenu.

Jana Lukešová

Jana Lukešová si své ekonomické vzdělání VŠE – fakulty výrobní rozšířila dvouletým postgraduálním studiem na VŠCHT, na fakultě potravinářské a biochemické technologie – obor Obalová technika. Značnou část své profesní kariéry věnovala technické normalizaci. Řadu let působila na postu předsedkyně Technicko-normalizační komise TNK-78 Obaly. Letos je již 9. rokem hlavou odborné poroty OBAL ROKU.

tušThe best of the best

Vyvrcholením předávacího aktu je vyhlášení opravdu toho nejlepšího, k čemuž Vlado Volek pozval osobu nejpovolanější, Janu Lukešovou, předsedkyni poroty soutěže OBAL ROKU. ZLATOU CENU PŘEDSEDKYNĚ POROTY z rukou Jany Lukešové převzal Jakub Hájek, Regional Business Manager, MetPro Verpackungs-Service GmbH, za revoluční novinku v obalových materiálech: VCI LDPE fólie BioCor.

Polyetylénová fólie s vypařovacím inhibitorem koroze, která nejen, že není pro zdraví nebezpečná (jak je v této oblasti standardem), ale navíc jediným produktem, který dokáže chránit kovové součásti přicházející do styku s potravinami. Porota ocenila nejen revoluční vlastnosti materiálu, ale i precizní doložení atesty pro kontakt s potravinami a zejména hodnocení protikorozních vlastností předními automobilkami.