Již 31. ročník mezinárodního veletrhu Chinaplas se bude konat 16. – 19. 5. 2017. Plocha 250 000m2 přivítá 3 300 vystavovatelů. Motorem růstu v čínském zpracovatelském průmyslu je v současnosti především oblast R&D, proto i veletrh bude ve znamení nových technologií, progresivních materiálů i inteligentních výrobních řešeních. Nebudou chybět ani „zelená řešení“ se zaměřením na ekologii. 

Inovace byly v Číně vždy považovány za hlavní motor soudobého vývoje. Čína je druhou zemí na světě s největším objemem investic do výzkumu a vývoje, hned po USA. Provincie Guangdong, která je jednou ze stěžejních výrobních základen pro čínské odvětví plastů a gumárenského průmyslu, aktivně podporuje realizaci nových řešení a „zelené“ výroby.

Nárůst výroby v provincii Guangdong

Podle proklamovaného tříletého plánu na provádění restrukturalizace a modernizace průmyslu v provincii Guangdong („Three-year Action Plan on the Implementation of Restructuring and Upgrading of Industries of Guangdong Province (2015 – 2017)") dochází k velkému nárůstu objemů díky novým technologiím. Jen za poslední rok 2015-2016 došlo v této oblasti k nárůstu o 10%.

Veletrh se dotkne nových témat

Strategická nová odvětví jsou založena na vývoji nových informačních technologií, biomedicíny, nových materiálech a úspoře energií i ochraně životního prostředí. Plasty v nových odvětvích hrají velmi důležitou roli. V současnosti je velkou oblastí výzkumu 3D tisk pomocí polymerů a jeho využitelnost v medicíně a enviromentálnost všech dostupných řešení.

Na veletrhu se ve 12 pavilonech představí výrobci z celé řady zemí a regionů, včetně Německa, Rakouska, Itálie, Švýcarska, Taiwanu, Japonska, Jižní Korei, USA a dalších.