Dnešní designové ohlédnutí bude za další prestižní soutěží, kterou většina z nás dobře zná, Pentawards. A protože nechceme, aby to vypadalo, že na stránkách SYBY se „nadržuje“ výrobcům a designérům obalů z  lepenky, dnešní dávka inspirace se bude týkat převážně skla. I když v závěru jsem si jeden lepenkový obal (tedy alespoň ve spojení s produktem ze skla)  přece jenom neodpustila….

Již 11. ročník soutěže Pentawards proběhl v loňském roce ve španělské Barceloně. Hlavní cenu, Diamond Pentaward 2017 Best of Show, získala španělská agentura Perfumes y Diseño za kolekci parfémů s názvem Starck Paris. Proč? Není třeba dlouho rozepisovat, jednoduchost a originalita je zřejmá i z fotografie.

Sklo v roli platinové i zlaté ceny

I platinová cena, která mě zaujala, je z ranku skleněných obalů, tentokrát na nápoje. Inspirativní retro styl rozvedený do moderní podoby je použit u zelené výrazně reliéfované láhve od STRANGER & STRANGER LTD. A i když platinových cen bylo více, pro další „skleněnou“ inspiraci jsem sáhla k zlatým oceněným. Netradiční etikety láhve na nealko nápoje od PEPSICO DESIGN & INNOVATION jsou tak trochu ve stylu Art Deco a přímo si říkají o další varianty, které by jim mohla dodat personalizační platforma digitálního tisku.

Obal na žárovky nemusí být nudný

A jak jsem avizovala na začátku, prostě lepenku jsem si, vzhledem ke svému zaměření, nemohla úplně odpustit ani tentokrát. Platinové ocenění za sadu velice originálních obalů získala naprosto zaslouženě ANGELINA PISCHIKOVA, která dokázala v rámci designu velice zdařile do obalu zakomponovat i samotný produkt v podobě žárovek či zářivek.

A opět odkaz na další inspirace zde