Promopack pro 2 plechovky Pardál, Budějovický Budvar získal ocenění OBAL ROKU 2013 i WorldStar Packaging Award 2014, což potvrzuje slova  Martina Hejla, jednatele THIMM Packaging, Všetaty:  „Naše obalové konstrukce získávají už po mnoho let ocenění na národní i mezinárodní úrovni. Našim zákazníkům nabízíme inovativní obalová řešení odpovídající požadavkům trhu.

20 let na českém trhu

Společnost THIMM, přední evropský výrobce obalů z vlnité lepenky letos v květnu oslavila 20. výročí svého působení v České republice.

Oslava

Dvacetileté výročí existence THIMM Packaging v České republice společnost oslavila spolu se svými zaměstnanci.

Na obrázku nahoře je vedení THIMM Packaging při oslavě 20. výročí působení v České republice.
Zleva doprava:.

Klaus Thimm, majitel THIMM Group;

Jens Fokuhl, jednatel THIMM Group;

Jitka Knýřová, commercial manager THIMM Packaging;

Otto Meier, vedoucí závodu THIMM Packaging;

Martin Hejl, jednatel THIMM Packaging.

Úspěšný rok 2013

Společnost úspěšně uzavřela hospodářský rok 2013. Obrat stoupl na 48,6 milionu eur (2012: 43,5 milionu eur). Současně podnik investoval 3,4 milionu eur do další výstavby závodu. Počet zaměstnanců se zvýšil na 205 (2012: 195). Podíl na trhu lehce stoupl na 18 procent.

Rozvoj lepší než trh

Martin Hejl: „I v uplynulém roce byly rámcové podmínky v Česku obtížné. Hospodářský růst znovu začal klesat a ceny za obaly z vlnité lepenky byly na velmi nízké úrovni. Průmysl vlnité lepenky nicméně dosáhl zvýšení obratu o 5,5 procenta. To je dobré znamení. Ještě potěšitelnější je rozvoj společnosti THIMM Packaging. V podstatných ukazatelích jsme se rozvíjeli lépe než trh. Náš objem odbytu se zvýšil o 11,4 procenta. Obrat stoupl o 11,7 procenta.“

Investice do výstavby závodu na výrobu vlnité lepenky

V loňském roce THIMM Packaging pokračoval v důsledné investiční politice zaměřené na modernizaci a rozšíření výrobního závodu ve Všetatech. Do nového zařízení a infrastruktury bylo investováno 3,4 milionu eur. Mimo jiné byla navýšena kapacita raznic a paletizace, částečně byl modernizován zvlňovací stroj a rozšířen sklad papíru.

Výhled do roku 2014

Hejl: „Po té, co se od konce loňského roku v hospodářském růstu rýsuje změna k lepšímu, s opatrností nahlížíme na rozvoj českého trhu v příštích měsících optimisticky. Na rok 2014 plánujeme mírný růst obratu o čtyři procenta.” Podnik chce současně investovat dalších pět milionů do svého závodu na výrobu vlnité lepenky. Hlavním těžištěm těchto investic je rozšíření a modernizace oblasti tisku a zpracování.