Dřevěná stavebnice Pony z tvrdého bukového dřeva je spojena se sloganem Kufr plný hraček, což výstižně vyjadřuje její variabilitu. Materiálem je opracované bukové dřevo, dřevo tvrdé a tomu i odpovídá hmotnost souboru kostek a dalších prvků: 6 kg. Prvky stavebnice lze složit do objektu tvaru kvádra o rozměrech 450x330x90 mm.

  Při tvorbě obalu je užitečné zamyslet se, jaké požadavky jsou na něj kladeny v různých fázích výroby, distribuce a užívání stavebnice.

Výroba

Poslední fází výrobního procesu je balení a příprava k expedici. Obal tedy musí umožnit racionální naskládání prvků stavebnice opakovaně stejně, aby byla možnost snadné kontroly úplnosti.

Distribuce

V současné době nelze pominou vedle klasických cest přes kamenné obchody i zasílání prostřednictvím spedičních firem při prodeji e-shopem. Tudíž počítat i s požadavky na případně další obal pro bezproblémovou dodávku poměrně těžkého spotřebitelského balení (cca 6 kg).

Spotřebitel

Cílovou skupinou jsou děti, ale také jejich rodiče, prarodiče či pracovníci předškolních zařízení. Prodejní, spotřebitelský obal ovšem musí vedle propagačního sloganu „kufr plný hraček“ být nejen kufrem, ale nést nutné i propagační informace. Trendem je užívání piktogramů a minimum textových informací Samotná konstrukce a zvolený materiál musí odpovídat zmíněné hmotnosti stavebnice.

Stranou by neměla zůstat ani úvaha kolem úložné funkce obalu pro nespotřebované stavební prvky, či snadné složení všech prvků po rozebrání složených modelů.