Veletrh Interpack není potřeba obalářům představovat, je to největší veletrh technologií a obalových řešení v evropském regionu. Již před jeho zahájením bylo jasné, že pozicí veletrhu neotřásla ani několikaletá pandemie COVID 19. Pořadatelé měli již dlouho před začátkem vyprodány všechny haly. Pro ty z vás, kteří na veletrhu nebyli, jsme připravili malou seriálovou ochutnávku, dnes se zaměřením na materilálové novinky společnosti UPM

Ve spolupráci s Fiorini Packaging, specializovaným výrobcem průmyslových papírových pytlů, UPM Specialty Papers spoluvytvořila udržitelný pytel na bázi vláken vhodný pro krmiva pro domácí zvířata do hmotnosti 20 kg. Vzorky nového pytle, které jsou již k dispozici na objednávku od spol. Fiorini, byly vystaveny na stánku UPM Specialty Papers v hale 8.

Místo laminátu papír

Balení krmiva pro domácí mazlíčky může být náročné, protože má vysoký obsah tuku. Standardní papíry obvykle používané pro balení krmiva pro domácí zvířata nejsou schopny nabídnout požadovanou úroveň odolnosti proti mastnotě a vlhkosti. Kromě toho 20kg pytle na krmivo pro domácí zvířata musí být pevné, což vytváří potřebu vyztužení a možnost odolat vnějším povětrnostním podmínkám. Až dosud se k zajištění požadované úrovně pevnosti a bariérových vlastností obvykle používal plastový laminovaný papír. Současnou novinkou je nový papírový pytel, který dokáže nabídnout podobnou úroveň odolnosti proti vlhkosti a mastnotě jako konvenční pytel s plastovou laminátovou vrstvou, nebo dokonce vyšší. Tuto novinku representuje  UPM Asendo™ Pro s vysokou odolností proti mastnotě u vnější vrstvy. Výsledkem je recyklovatelný vláknitý sáček na výživu zvířat, který lze recyklovat ve stávajících recyklačních tocích a zároveň nabízí pevnost a odolnost vůči vlhkosti a mastnotě, jakou mají plastové lamináty.

UPM a partneři

UPM Specialty Papers na svém stánku představila i další typy recyklovatelných řešení, včetně výsledků z různých společných partnerství, např. se společnostmi BOBST, HENKEL, Koenig & Bauer, SN Maschinenbau atd. Jen namátkou, v nedávném společném projektu se společností SN Maschinenbau GmbH, předním výrobcem horizontálních balicích strojů do sáčků, testovala společnost UPM Specialty Papers řadu teplem uzavíratelných bariérových papírů na balicích strojích SN Maschinenbau. Cílem bylo vytvořit recyklovatelný, obnovitelný sáček na bázi vláken ideální pro suché, mražené a mastné potraviny.