Současně s veletrhem IPACK IMA, probíhaly poslední květnový týden v italském Milánu i další veletrhy. Z hlediska hodnocení vystavovateli i návštěvníky se k velmi úspěšným zařadil letošní ročník tiskového veletrhu Print4All. Naprosto shodně tento veletrh hodnotil i jeden z velkých vystavovatelů, společnost Koenig & Bauer (KBA).

Díky vzrůstajícímu zájmu o superkvalitní tisk a bezchybný servis, KBA na veletrhu zaujala hned několikrát. Vedle dalších zajímavých inovací, zaujala především koncepce tiskového stroje Flexotecnica, interaktivní možnost servisu s využitím rozšířené reality a v neposlední řadě i tiskový stroj získal i ocenění (Wipak Iberica získala FTA Europe Diamond Awards 2018 díky technologii KBA Flexotecnica).

Active Corner aneb jak na servis ve 21. století

V rámci interaktivního servisu, společnost presentovala, jak je možné pomocí 3D brýlí a rozšířené reality korigovat případné chyby tisku. S datovými brýlemi mohou odborníci na dálkovou údržbu společnosti Koenig & Bauer v reálném čase vidět, co mohou servisní technici zákazníků vidět na místě a případné závady mohou být odstraněny pomocí interaktivních návodů poskytnutými díky rozšířené realitě.

Ceny Diamond Awards pro Wipak i KBA

Velkým vítězem slavnostního večera byla Wipak Iberica (Wihuri Group), která získala ocenění hned ve dvou kategoriích "FLEXO PRINT ON FILM - WIDE WEB" a "BEST IN SHOW" za nejlepší tisk. Vítězné vzorky byly realizovány na strojích KBA-Flexotecnica.