Společnost DS Smith Packaging Czech Republic vyvinula obaly k přepravě kovových komponentů Swissform, které se vyváží do Ameriky pro firmu Tyco.

Důraz na fixaci

Výrobce těchto komponentů Swissform měl vysoké nároky na obal, který musel projít zátěžovými testy. Nutné bylo vyřešit zafixování ostrých částí výrobku, které při nárazu snadno proříznou lepenku. Materiál obalu je z kraftové C vlny a kolem celého výrobku jsou deformační zóny.

Jedná se o nelepený obal, kde je vršek výrobku zafixován dvojitou vrstvou lepenky, která výrobek pevně přitiskne ke spodní dvojité hraně lepenky a tím zabrání jeho pohybu. Výrobek je zabalen v ochranné fólii. Potisk je na spodní části obalu a je řešen flexotiskem

DS Smith

Skupina DS Smith je předním výrobcem obalů z vlnité lepenky i obalů z plastů. Portfolio obalů z plastů zahrnuje jak tuhé obaly (přepravky, přepravní boxy), tak flexibilní obaly (bag-in-box).

V Česku se společnost  DS Smith Packaging Czech Republic zaměřuje na obaly z vlnitých lepenek, společnost DS Smith Triss je zaměřena na přepravní obaly a na Slovensku v Hurbanově se vyrábí PP dutinkové desky.