Mezinárodní veletrh Fespa je celosvětově nejucelenější přehlídkou už dávno nejenom sítotisku, ale i konvenčního tisku a především digitálního tisku, který na něm zaujímá stále významnější postavení. Na veletrhu letos na jaře nechyběl ani rozsáhlý stánek společnosti Mimaki , která zde zaznamenala i ohromný úspěch.

Fespa je významným fórem tiskového průmyslu a těší se intenzivnímu zájmu jak producentů, tak i distributorů konvenčních a digitálních tiskových řešení a všeho, co s nimi souvisí.

Společnost Mimaki Europe byla na veletrhu oceněna nejenom prestižními cenami, ale zároveň zde i uzavřela první prodej modelu Tiger-1800B.

Hodně zajímavých řešení a hned dvě ceny

Společnost Mimaki měla na FESPA 2017 se dvěma stánky o celkové ploše 534 metrů čtverečních zatím svou největší a nejúspěšnější účast.  Návštěvníkům zde společnost presentovala možnosti grafické reklamy, průmyslových tiskáren, 3D tisk i digitální textilní tisk.

Mimaki Europe získala na veletrhu také dvě prestižní ocenění jak pro klasický digitální tisk (Mimaki UJF-MkII), tak i za nejlepší textilní tiskárnu (v kategorii pod 100 m2 / hod.) pro tiskárnu Mimaki Tx300P-1800.

Nechyběl ani 3D tisk či revoluční potisk textilu

3D tiskárna 3DUJ-P je založena na pokročilé technologii UV inkoustových technologií Mimaki a nabízí modelování s vysokým rozlišením o rozměrech 500 x 500 x 300 mm. Jedná se o první skutečně plnobarevné modelovací řešení na světě a podporuje až 10 milionů různých barev s možností dosáhnout 84% barevného spektra FOGRA39L s vysokým rozlišením.

Na stánku nechyběla ani vysokorychlostní Tiger-1800B se sublimačním inkoustem. Presentovány byly tiskárny Tx300P-1800 a Tx300P-1800B, u kterých lze používat jak speciální textilní pigment, tak sublimační barvivo. To umožňuje použití jedné tiskárny pro přímý tisk na širokou škálu textilií bez nutnosti výměny inkoustových systémů.