Společnost Koenig & Bauer (KBA) slaví letos 200 let svého založení a zároveň velkou renesanci v prodeji tiskových strojů. Jen v archových strojích (KBA-Sheetfed) za loňský rok společnosti vzrostly tržby o více než 10%. Extrémní zájem návštěvníků i obchodní úspěšnost firma zaznamenala i na veletrhu CHINA PRINT.

Ústředním mottem na stánku s více než 1000m2 se vzhledem k velkým oslavám 200let od založení firmy, stal slogan “Origin & Future – 200 let  KBA“. Návštěvníkům z Číny a řady dalších zemí byly presentovány možnosti ofsetových, flexotiskových, sítotiskových a digitálních řešení pro komerční, publikační a obalové trhy.

Zájem byl o tisk velkých formátů

Vzhledem k velkému rozvoji tiskového trhu v Číně, dochází zde pro řadu výrobců k velmi pozitivním obchodním podmínkám k podnikání. Zákazníci hledají speciální nebo kompletní řešení - například včetně kvalitních dokončovacích operací. Jako téměř všude na světě je i v Číně poptávka po kvalitně potištěných obalech. A je to právě masový packaging, který si žádá nejenom velkou míru automatizace, ale i velkoformátová strojní zařízení.

Rapida 106 novou součástí čínské tiskárny

Zájem o technologie byl velký a přímo na stánku došlo i k předání právě prodaného stroje Rapida 106 společnosti Liuyang Shuangfu Packaging Printing. Díky tomuto stroji, chce tiskárna zvýšit svou kapacitu o 100%.

Úspěch však vzbudily i další technologie – Rapida 75 Pro, KBA RotaJET L, ale i digitální zařízení na potisk archů i 3D dutých předmětů.