Několikrát oceněná australská značka nápojů Mother of Pearl Vodka oznámila svůj záměr ohledně nejnovější investice. Značka v současnosti kupuje technologii na výrobu papírových lahví od společnosti Frugalpac. Cílem je snížení uhlíkové stopy v životním cyklu lahví pro řady vín a lihovin v Austrálii a jihovýchodní Asii o 84 %.

 

Společnost, která již prodává svou oceněnou vodku na bázi hroznů IWSC v revolučním papírovém Frugal Bottle, podepsala smlouvu o záměru s výrobcem lahví Frugalpac na nákup jejich technologie Frugal Bottle Assembly Machine. Mother of Pearl Vodka byla první australskou značkou, která byla uvedena na trh ve Frugal Bottle – první a zatím jediné komerčně dostupné papírové láhvi na světě na vína a lihoviny. Jen pro shrnutí, od roku 2020 více než 35 různých výrobců nápojů z celého světa uvedlo na trh 128 různých SKU vín, lihovin a olivových olejů ve Frugal Bottle.

Nižší hmotnost, CO2 stopa i výrazný design

Frugal Bottles, vyrobené z 94 % z recyklovaného kartonu, jsou pětkrát lehčí a mají šestkrát nižší uhlíkovou stopu než skleněné lahve – spotřebují méně energie na výrobu, přepravu a likvidaci než ekvivalenty skla. Oznámení záměru bylo učiněno na akci Austrade ‚G’Day By The Bay‘ v Gardens by the Bay v Singapuru 23. února. Na oslavu tohoto oznámení naservírovala Mother of Pearl Vodka 1000 přítomným hostům vodka martini ze speciálního koktejlového baru vyrobeného rovněž z lepenky. K dalším plánům společnosti patří i stáčení vín do nových typů papírových lahví.

Výrazné snížení emisí

Láhve váží pouhých 83 g (před naplněním) a mají uvnitř potravinářský hliníkový sáček s produktem, podobný jako je u bag-in-box obalu. Obal je nejenom udržitelnější, ale poskytuje i velkou plochu na případnou propagaci značky. Frugal Bottle Assembly Machine bude schopen vyrobit až 2,5 milionu papírových lahví ročně a po instalaci bude Mother of Pearl Vodka schopna vyrábět a plnit Frugal Bottles pro další značky nápojů, které chtějí snížit své emise.