Ať se v poslední době podívám téměř k jakémukoli výrobci obalů, hovoříme, velmi často o digitálním tisku. Tématem může být zkušenost s digitálním tiskem, úvaha, kdy a proč ho zakoupit či proč není pro tu či onu firmu (zatím) vhodným řešením. Zkrátka digitální tisk nenechává nikoho chladným. Takže v závěru týdne alespoň pár novinek ze světa „Digitálu“.

Novinek z posledních dnů ohledně digitálního tisku je celá řada a poreferovat o všech je nad rámec dnešních aktualit. K největším novinkám patří oznámení o spojení firem Fuji a Xerox, kterému se věnovala i některá česká i světová zpravodajská média.

Nová éra Fuji Xerox

Spojením FUJIFILM Holdings a Xerox vzniká společná firma Fuji Xerox, kde firma Fujifilm si ponechává 50,1% akcií. Společnost bude mít dvě hlavní sídla (Norwalk v USA a Tokio, Japonsko). Společnost má ambice být globálním leaderem v oblasti inovativních technologií (především ink jet a průmyslový tisk) a chytrých pracovních řešení. Spojením se předpokládá úspora min 1,7 miliardy USD celkových nákladů.

Řešení typu „easy-to-use“

SA International (SAi) patří k hlavním poskytovatelům SW řešení pro oblast signmakingu, velkoformátového digitálního tisku a CAD/CAM řešení. Ve spolupráci s gigantem 3M™ společnost uvedla na trh nový typ SW řešení FlexiPRINT Authorized 3M™ Traffic Edition. Řešení, které přináší redukci časových i finančních nákladů, je vhodné především při přípravě tiskových zakázek  na vybraných 3M™  substrátech ve spojení s latexovými tiskárnami  HP (především HP 300 a 500).

AZONPRINTER a MODICO posilují

Ve znamení kooperace je „spojenectví“, firem AZONPRINTER a MODICO, které chtějí posílit především v Severní Americe. Vlajkovou lodí by se měl stát především digitální ink jet Matrix typu flatbed, který byl na veletrzích v USA po prvé představen na podzim 2017. Řadou cen oceněná technologie Azon Matrix série UV nabízí další řešení ve variantě  UV-LED. Díky stabilitě a robustnosti konstrukce je technologie vhodná i na přímý potisk těžkých i komplikovaných materiálů větších formátů typu PET, ABS, polykarbonátů, PVC desek, dřeva, kamene, skla, keramiky, hliníku či kůže s rozlišením až 2880 dpi. Technologie je doplněna i o vlastní Azon RIP software a využívá nový typ Azon TurboJet inkoustů (CMYK a bílá barva), které umožňují nanášení barev o vysoké denzitně.