Společnost Pregis, přední světový výrobce přepravních obalů, uvedl v květnu na trh nejnovější typ zařízení na tvorbu kompaktních vzduchových polštářků AirSpeed® MINI PAK’R, včetně dodávání příslušných folií. Zařízení je nabízeno v rámci zemí EU.  Novinkou je i využívaná folie, která je nyní vyrobena z 50 % recyklátu. V příštím roce bude možné na technologii zpracovávat folie 100% recyklované.

 

Podobně jako předchozí konstrukce, je i technologie MINI PAK’R navržena pro výrobu fixačních vzduchových polštářů, které se uplatňují především v přepravním balení při vyplňování prázdných prostorů, jako výztuhy či fixační prvky nebo jako doplňující ochrana zásilek v e - comerce.

 

Zjednodušená konstrukce uzpůsobena recyklovaným foliím

Nejnovější generace MINI PAK’R je vybavena novým mechanismem, který umožňuje vytvářet hned několik vzorů vzduchových polštářů z LDPE. Nová konstrukce se širším provozním okénkem umožňuje hladký průchod folie z recyklátů. Pomocí technologie RFID MINI PAK’R dojde k automatickému nadefinování těsnosti, teploty, průtoku vzduchu a dalších parametrů pro konkrétní typ folie. Stroj je také navržen s menším počtem „opotřebitelných dílů“, což se kladně podepisuje nejenom na nižším opotřebení, ale i prodloužené životnosti a spolehlivosti technologie.  Díky své praktické a zároveň kompaktní velikosti je ideálním řešením pro decentralizované balicí operace.

 

Recyklované folie minimalizují dopad na životní prostředí

Folie pro MINI PAK’R jsou v souladu s účastí společnosti Pregis v Circle Economy Flexible Packaging (CEFLEX), kde participují evropské společnosti zastupujících celý hodnotový řetězec flexibilních obalů. Již více než deset let společnost Pregis vyrábí ochranné obalové materiály, které minimalizují dopad na životní prostředí. Podporuje úsilí CEFLEXu o zavedení systému, který pomáhá udržitelným způsobem osvědčeným postupům výroby, podporuje zvyšování recyklovaného obsahu při výrobě folií a pomáhá určit následné použití těchto recyklovaných materiálů.