19. – 26. 10 probíhá na Düsseldorfském výstavišti veletrh K 2016. Jedná se o jeden z celosvětově největších veletrhů se zaměřením na výrobu a zpracování plastů a gumárenský průmysl. Jako vždy zde byla presentována řada stávajících řešení, ale i mnoho novinek. Jednou z nich bylo i představení nového typu polypropylenu v hale 8B.

NATPET (Saudi Arabia’s National Petrochemical Industrial Co.) ve spolupráci s čínským výrobcem strojů, společností Haitian International a s dodavatelem speciálních chemikálií firmou Milliken & Co., společně představili možnosti nového PP granulátu.

Ve znamení polymerů R25MLT-MG a R40MLT-MG

Haitian při výrobě kosmetických víček využil nového polymeru Teldene® R25MLT-MG. Jeden z nových polymerů, R40MLT-MG, společnost již presentovala na jaře na veletrhu Chinaplas v Šangaji. Zde byl po prvé použit pro výrobu farmaceutických produktů (injekčních stříkaček a krytek jehel). Oba polymery R25MLT-MG a R40MLT-MG byly navrženy speciálně pro zdravotnické aplikace, a jsou vyrobeny v souladu s normou ISO 10993 (biologické hodnocení prostředků zdravotnické techniky).

Lepší tekutost a transparentnost

Vedle R25MLT-MG nebude ani na „Káčku“ chybět zmiňovaný R40MLT, který obsahuje Millad NX- 8000 (činidlo ke zlepšení materiálových vlastností vyráběné společností Milliken). Polymer je rovněž vhodný zejména pro výrobu vysoce transparentních domácích potřeb a spotřebičů a nabízí lepší tekutost v průběhu vstřikovacího procesu. Nabízí vynikající vizuální vjem i rozměrovou stálost. Kromě vstřikování, je R40MLT také vhodný pro vstřiko- vyfukování.