Ani vítězné exponáty v kategorii Elektronika a spotřebiče nebyly vyjímkou z hlediska využití, u vítězných obalů napříč kategoriemi, majoritního materiálu. I zde na plné čáře vyhrávala lepenka, samozřejmě vzhledem k baleným produktům zde vlnitá. Společným znakem této kategorie byla sofistikovaná a velmi nápaditá konstrukce.

 

Udržitelnost, optimalizace, úspory, bezchybné konstrukční řešení či konstrukce, který zaujme svou účelností, ale i designem – to je asi jen pár adjektiv, jak popsat hlavní atributy letošních vítězů v kategorii Elektronika a spotřebiče.  A ještě jeden společný znak s kategorií Automotiv a přepravní balení, i zde se o vítězství „přetahovaly“ exponáty společností THIMM a SMURFIT KAPPA, tedy firem, které jsou známé obalovými řešeními té nejvyšší kvality přesně na míru zákazníkovi.

 

Monomateriálová udržitelná řešení vítězí

 U remosky Tria přihlašovatel Smurfit Kappa chytře využil podobnosti tvarů příslušenství a zvolil vertikálně uspořádaný obal s mnoha benefity, včetně, u tohoto sortimentu překvapivě, i radosti z rozbalování. Pro Pro redesignovaný ohřívač vody, přihlášený pod dramatickým názvem Hroké úspory z Dražic, Smurfit Kappa vytvořil monomateriálový obal, kterým nahradil původní kombinovaný obal s plastovou pěnou a díky konstrukci přinesl klientovi téměř neskutečnou 59% celkovou roční úsporu. Monomateriálovou alternativou k méně ekologickým vícemateriálovým obalům byl i obal od slovenského producenta Smurfit Kappa Obaly Štúrovo na jemnou elektroniku. Optimalizovaný obal je navíc i připraven pro oblast e-commerce.

 

Designová tečka

Designový obal ve spojení s designovým produktem, i tak by se dal nazvat velmi zajímavý koncept vítězného produktu od společnosti THIMM. Specialisté známého výrobce vytvořili transportní obal na designovou lampu vysoké hodnoty. Obal je velmi materiálově úsporný a přitom plní nejenom své primární funkce, ale dotváří i příběh lampy. Zdařilá ukázka toho, že i obal může být určitá forma užitého umění.