OBAL ROKU, jediná obalová soutěž v Česku a na Slovensku, je určena pro společnosti podporující inovace v obalovém průmyslu. Cílem je šíření pozitivního náhledu na obaly, představená novinek a trendů. Její letošní, již 27. ročník, přinesl zajímavá a inovativní obalová řešení, procesy i technologie. V soutěži OBAL ROKU exponáty posuzuje odborná porota složená z lidí, kteří jsou s obaly v dennodenním kontaktu. Přihlašovatelé tak získají zpětnou vazbu od odborníků. Letos se soutěžilo v 11 kategoriích, které navazují na celosvětovou obalovou soutěž WorldStar Packaging Awards, kam se mohou oceněné obaly přihlásit. Je tu však i speciální ocenění, které je plně v kompetenci předsedkyně poroty, Jany Žižkové. Jedná se o Cenu předsedkyně poroty, která je udělována jako bronzová, stříbrná a zlatá.

 

V letošním roce to má Jana Žižková, uznávaná obalová expertka, opravdu těžké. Proto se rozhodla navýšit počet nominací, než je standardních pět.

 

Nominovanými obaly, seřazenými abecedně, na Cenu předsedkyně poroty pro rok 2020 jsou:

 

Ocenění předsedkyně poroty bude oznámeno 5. listopadu 2020.

 

WorldStar Award

Úspěch v soutěži OBAL ROKU dává možnost nominace a je bránou do světové  soutěže WorldStar Packaging Awards, kterou organizuje World Packaging Organisation a která udělila OBALU ROKU certifikaci. Zde se utkají ty nejlepší obaly na světě mezi sebou.

 

OBAL ROKU

OBAL ROKU je jedinou certifikovanou obalovou soutěží v Česku a na Slovensku, určenou pro společnosti  podílející se na zajímavém obalovém řešení. Cílem soutěže je vyzdvihnout a následně propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na trhu objevují. Soutěž o nejlepší obalová řešení OBAL ROKU je certifikovaná globální obalovou organizací World Packaging Organisation a je branou do světové soutěže WorldStar Packaging Awards.

 

Poděkování patří partnerům letošního ročníku OBALU ROKU, bez jejichž podpory by se soutěž nemohla uskutečnit. Generálním partnerem je společnost EKO-KOM, stříbrnými partnery jsou společnosti EMBAX-PRINT, FACH-PACK, THIMM PACK’N‘DISPLAY, SMURFIT KAPPA. Bronzovým partnerem je společnost DS SMITH CZECH REPUBLIC. Partnerem je i veletrh BRAU-BEVIALE. Soutěž získala i záštitu Ministerstva průmyslu a obchodu.