Kategorie Ostatní není žádnou bezvýznamnou kategorií. U řady exponátů i přihlašovatel váhá se zařazením do kategorie, protože exponát presentuje hned několik hodnot, které by bylo možné hodnotit v různých kategoriích. Ostatně proto tato kategorie, letos s třemi oceněnými, na Obalu roku je.

 

Zajímavostí je, že ze třech vítězných exponátů jsou dva obaly na hračky, naopak třetí vítěz v této kategorii, by se kromě dalších svých benefitů, uplatnil i v kategorii Přepravního balení.

Retro hračky si stále drží špičkovou kvalitu, proto si zaslouží i pěkné obaly

Téměř každý jen o něco dříve narozených ročníků si určitě pamatuje plechový traktůrek, autobus či auto od společnosti KOVAP, ta nyní hračky prodává v designově bezchybných obalech od společnosti

TISKÁRNA H.R.G. Konstruktéři z HRG vyvinuli zcela nové řešení - skládané, nelepené, atypické, konstrukčně kreativní a ekologické / ekonomické obaly. Veškeré krabičky sladili do jednotného „čistého“ designu tak, aby oslovily současného spotřebitele a nepůsobily jako retro obaly ze skladového výprodeje.

A alespoň podle úspěchu v soutěži OR, se může zdát, že TISKÁRNA H.R.G. je na hračky specialistou. Další designově výrazné obaly zde vytvořili na dětskou stavebnici pod značkou VARIANT společnosti KADEN s.r.o. Nový Hrádek, která je známá též jako zvětšená plastová varianta kovového Merkuru. Stavebnice je v krabici s průhledem nainstalována tak, že i s uzavřenou krabicí je možné se stavebnicí pohybovat. Ozubená kola se točí a je možné tedy vidět, jak stavebnice pracuje. 

Paletizovaný kontejner pro automatizované i ruční systémy

Ani SCHOELLER ALLIBERT CZECH REPUBLIC není mezi vítězi OR po prvé. Letos porotu zaujal jejich JumboNest®, což je hygienický a zasouvatelný paletový kontejner. Je bezpečný, robustní a vyrobený tak, aby vydržel extrémní teploty od -7°C do + 40°C.