Kategorie Procesů a Technologie bývá porotci vždy očekávána s velkým napětím. Přece jenom jsme poměrně malý trh a řada dodavatelů nových řešení si na rozdíl od výrobců či uživatelů obalů tak úplně „soutěžně nevěří“. Výhodou této kategorie je, že je sice obvykle méně přihlášek, ale v drtivé většině velmi vysoké kvality.

 

  Nejinak tomu bylo i v letošním ročníku. Obrovský zájem a hlavně nadšení nad velkým množstvím bezchybných vzorků vzbudila technologie DM MAXLINER 3D (KURZ CZECH & SLOVAK, POBOČKA LEONHARD KURZ STIFTUNG & CO. KG, NĚMECKO). Jedná se v současnosti o největší stroj na trhu, s unikátním řešením s dvojím zušlechtěním v jednom průchodu strojem – parciální lak a lepidlo s metalickou ražbou. A velký potenciál je díky formátu právě v oblasti packagingu.

Líbivá personalizace v podobě originálního dárku

O personalizaci se v souvislosti s digitálním tiskem hovoří řadu let. Do praxe však vchází poněkud váhavě. Počinem v tomto duchu, který již naopak praxí ověřen je (a je i vidět, že spotřebitelé originalitu mají zájem), je  CoolCAN – web2print řešení pro personalizovaný potisk plechovek (COLOGNIA PRESS). Zákazník si přímo v editoru na webových stránkách vytvoří vlastní design pro personalizovaný potisk shrinksleeve etiketu na plechovky piva nebo energy drinků, a to již od 24 kusů. A originální dárek je na světě!

Nejlehčí a nejudržitelnější hliníková aerosolová nádobka

Aerosolová nádoba DWI 50x121

(MORAVIA CANS) představuje díky unikátnímu způsobu výroby (Vyrobeno: z 0,5mm Al plechu metodou DWI - Draw and Wall ironing) celkovou úsporu hliníku 30% a to zcela jistě důvod k ocenění je…