Před rokem proběhlo hodnocení soutěže OBAL ROKU o něco dříve. Pátrání po obalových "Oscarech" se odehrávalo během veletrhu REKLAMA POLYGRAF OBALY na výstavním prostoru v PVA Letňany, který poskytl přímo organizátor veletrhu. V tuto dobu už bylo dobojováno, ale letos se porota sejde až 18. a 20.6. 2019. Máme tedy ještě pár dnů čas. Pojďme si proto připomenout, jak to během hodnocení vypadalo. 

David Marouš a Pavel Toman, případně Radek Novotný, jsou oporami zejména v transportních obalech a v kategorii "Automotive". Hana Hradecká, která je krutopřísný porotce společnosti Ekokom, u obalů zohledňuje recyklaci. Každý z porotců má nadstandardní přehled a praxi v jiných obalových materiálech, proto se snažíme udržovat tuto pracovní skupinu pestrou, komunikující a spokojenou. 

Vlado Volek sděluje ke všem obalům kompletní informace, které poskytli přihlašovatelé. Zde se například hodnotí obal "Ani kapka nazmar", vítězné obalové řešení pro transport fyziologického roztoku, který je nutný otevřít bez ostrých předmětů od společnosti Smurfit Kappa. A ten, jak je vidět, zvedl porotu ze židlí. 

Když je obal tak velký, že nemůže být přenesen k porotě, musí se porota přesunout za ním. V historii soutěže jsme se s celou porotou posouvali například do Mladé Boleslavi, do závodu ŠKODA AUTO a.s. Hodnocený exponát představoval kontejner pro přepravu 4 karoserií z MB do výrobního závodu v Indii (tam jsme bohužel cestu kontejneru nesledovali).

Ne každý přihlášený obal může být výtězný. Ne každý hodnocený obal je pochopen. A proto poslední dva roky umožňujeme přihlašovatelům, aby sami vybrali zástupce (obchodníka, konstruktéra, designéra, zadavatele a pod.), který obal porotě představí a přímo tak čelí jejich zvídavým otázkám.

OBAL ROKU 2019

Do soutěže letos dorazila široká škála přihlášek. Nejen že byla překročena vzdorující hranice 100 přihlášek, ale navíc jsou letos zastoupeny všechny soutěžní kategorie! Kategorie pro "Čistící prostředky" byla obsazena opravdu na poslední chvíli a to v poslední přihlašovací den.

V čele odborné poroty opět zasedá obalová expertka a předsedkyně Ing. Jana Žižková a nutno podotknout, že celá porota to bude mít při hodnocení opravdu těžké. Posuďte sami.

Po práci legraci

After-judging party 2019 je neformálním završením druhého hodnotícího dne. Je určena pro přihlašovatele obalů, porotu, mediální partnery a všechny ostatní přátele obalů a soutěže OBAL ROKU. 

Porota se letos sejde k hodnocení přihlášených obalů 18. a 20. června 2019 v prostorách OBALOVÉHO INSTITUTU SYBA. Na konci druhého dne hodnocení, 20.6. od 18:00 - pořádáme již tradičně After-judging party, na které umožňujeme prohlédnout si všechny přihlášené obaly i přímé a třeba i konfrontační setkání s  odbornou porotou. Součástí je rovněž neformální vyhlášení vítězných obalů.

Na Afterparty jste srdečně zváni, ale nutná je potvrzená registrace na: katerina.kolarova@syba.cz