KateřinaKObrovský záběr obalů, od farmacie přes potraviny, nápoje, elektroniku, oděvy, bílé zboží, nábytek, obuv, automotive, komponenty pro průmysl, obráběcí a tvářecí stroje až po jaderné reaktory odráží také skladbu exponátů přihlášovaných do soutěže o nejlepší obaly. Samozřejmě nejen do soutěže OBAL ROKU nebo DESIGN TOUCH, soutěže o nejlepší obalový design, ale i do obalových soutěží všude po světě, globální obalovou soutěž WorldStar Packaging Awards (WS) nevyjímaje.

Obaly potřebujeme

Soutěž o nejlepší obalová řešení, OBAL ROKU je určená pro české i zahraniční firmy, které se podílejí na realizaci zajímavého, inovativního obalového řešení. Cílem soutěže je přinést vedle rozšířeného, nepříliš pozitivního pohledu na obaly i pohled navýsost pozitivní a to jako nutnou součást naší civilizační úrovně. I díky kvalitnímu systémům balení, které máme vytvořeny v našem evropském prostředí, netrpí obyvatelstvo tohoto regionu nedostatkem potravin, což z pohledu globálního není samozřejmostí a to bychom měli mít na paměti.  

symetrie

Veřejné ocenění designérů a konstruktérů

Organizátor soutěže OBALOVÝ INSTITUT SYBA vnímá tento soutěžní projekt jako vhodnou cestu k vyzdvihnutí a propagování nejlepších myšlenek, inovací a technologií v oblasti balení, které se na českém i zahraničních trzích objevují. Současně je dána možnost veřejně ocenit práci obalových konstruktérů a designérů při slavnostním předání ocenění, což si letos řada konstruktérů a designérů měla možnost vychutnat v starobylých prostorách Břevnovského kláštera.

Otevřená soutěž

Soutěž je otevřená nejen pro české, ale i zahraniční firmy, což skýtá příležitost hlavně pro naše slovenské sousedy, kteří tak mají možnost prezentovat své tvůrčí schopnosti. Čehož v hojné míře také využívají. Ale nejen pro ně, jak poslední ročníky dokládají. Letos byly přihlášeny obaly, jež jsou vyvinuty či vyráběny na Slovensku, v Německu, v Rakousku, v Nizozemí a dokonce i v USA.

nazgul Tajemný Nazgul

Moderace se již tradičně a mistrovsky ujal Jan Pokorný, přičemž Kateřině Kolářové, jež nese v Sybě organizaci soutěže na svých bedrech, logistiku trofejí a certifikátů pomáhal letos řešit tajemný Nazgul (znalcům Pána prstenů osoba dobře známá).

Jana LUÚvod patří hlavě poroty

Jana Lukešová, předsedkyně poroty ve svém úvodním projevu, kromě jiného ocenila letošní proces hodnocení exponátů přihlášených do soutěže OBAL ROKU 2015, který proběhl v prostorách VOŠ obalové techniky a SŠ Štětí. Rekonstruované prostory školy v Pivovarské ulici poskytly dostatek prostoru jak pro hodnocení poroty, tak zejména umožnily zlepšený přístup porotců k průmyslovým, exportním a přepravním obalům.

OBAL ROKU 2015

trofejOR15

Obaly porotci posuzovali z pohledu inovace, legislativy, ochrany produktů, ekologie a požadavků uživatelů obalů, tak také marketingu a logistiky. Po celodenním hodnocení (16.6.2015) bylo z 66 nominovaných vybráno odbornou porotou 27 vítězů napříč šesti kategoriemi.

Zástupci partnerů a mediálních partnerů pod taktovkou Jana Pokorného a za asistence Nazgula postupně předali trofeje a certifikáty vítězům soutěže OBAL ROKU 2015. Skleněné trofeje z díly Vopat Libor - umělecké sklenářství byly letos laděny do zelena.

Premiéra se ctí

Skvělá premiéra obalů na logistické konferenci SpeedCHAIN a skvělá spolupráce s realizačním týmem Reliantu pod taktovkou Lucie Padevětové.

Poděkování partnerům

Organizační tým obalových soutěží OBAL ROKU a DESIGN TOUCH skládá hold generálnímu partneru soutěže:

sv.Markéta, Břevnov

AOS EKO-KOM

i všem dalším partnerům soutěže:

DS SMITH PACKAGING

STEINBAUER LECHNER

FIALA & ŠEBEK - VISUAL COMMUNICATIONS

LLOYD´S REGISTER LRQA

MODEL OBALY

NMS MARKET RESEARCH

OTK GROUP

sopranistkaPavlínaSenić

RELIANT GROUP

SMURFIT KAPPA CZECH

TOP TISK OBALY

NürnbergMesse – FACHPACK, BRAU-BEVIALE

přičemž spediální poděkování zahrnuje obaly na trofeje a náleží: 

THIMM PACKAGING

 

sv.Markéta