Začátkem letošního roku skupina THIMM Group uzavřela partnerství s norimberskou společností Cone Pal Vertriebsgeselschaft, která se specializuje na výrobu papírových palet. Výsledkem strategického partnerství je uvedení na trh novinky v oblasti přepravních obalů, palety z vlnité lepenky CONE PAL® 1200 x 800 mm. Inovativní paleta z vlnité lepenky představuje úspornou alternativu a doplněk k běžným paletám ze dřeva nebo plastu.

paletaNízká hmotnost, vysoká nosnost, nízké náklady

Při velmi nízké vlastní hmotnosti 3,8 kg (cca 22 kg dřevěná paleta EUR), je statické zatížení palety CONE PAL® 4 tuny a dynamické zatížení 1 tuna. Díky dutým kónickým špalkům lze prázdné palety zasunout do sebe, čímž vzniká značná logistická úspora při dodávce a skladování prázdných palet.

Potravinářský průmysl, rychloobrátkové zboží

Paleta z vlnité lepenky je vhodná i na válečkový dopravník i jako mezipaleta při stohování pro jednodušení kompletačních a logistických procesů. Nová paleta CONE PAL® splňuje i stále stoupající nároky na hygienu, proto je optimální pro využití v logistickém řetězci distribuce potravin.

IPPC/IPSM 15

Vzhledem k tomu, že se nejedná o dřevěný obalový materiál, na palety CONE PAL® se nevztahují omezení či ošetření a značení dle IPPC/IPSM 15, což ocení vývozci do třetích zemí.

Evropa i zámoří

Distribuce probíhá po celé Evropě a ve vybraných trzích v zámoří. V Česku CONE PAL® nabízejí jak THIMM Packaging ve Všetatech, tak i THIMM Packaging Systems v Chotětově.