A opět tu je náš „občasník“ ze světa nových obalů. Na základě vašich vesměs pozitivních reakcí, soudíme v Packaging news, že designové inspirace není nikdy dost. I když dnes tedy spíše ze světa mimo ČR. Ale určitě v redakci uvítáme, zda  se chcete o nějakou zajímavost ze světa či ještě lépe z vaší výroby, podělit i vy, čeští výrobci.

RPC Bebo ve spolupráci s německým výrobcem nástrojů Marbach vyvinul unikátní systém tvarování obalů za tepla. Tuto technologii uplatnili i při výrobě nového typu kelímků. Nový systém, nazvaný "Turner", se uplatnil při výrobě obalového kompletu tvořeného kelímkem, víčkem a krycí fólií. Po odloupnutí foliového krytu, stačí pootočit víčkem o 45 ° proti směru hodinových ručiček a dojde k otevření obalu. Obdobně snadno lze obal opětovně uzavřít. Tento typ obalu se hodí i při cestování. Je vhodný  i pro umístění do držáku na kelímky či láhve v automobilech díky své konstrukci není ohrožen ani při přepravě v batohu, v dětské či školní tašce. Ve spojení s kvalitním potiskem na IML etiketě je obal vhodný jak pro potraviny typu zmrzliny či jiných sladkostí, tak i pro rychlé občerstvení či dokonce pet food.

Marketingové karty posilují vztah ke značce

Společnost NEENAH zavádí novou propagační akci zaměřenou na maloobchodní prodej - CLASSIC® RETAIL REVOLUTION. V tomto případě se jedná op visuálně zdařilé karty s reklamním sdělením. Vzorky, které svou grafikou i textem slouží k podpoře brandu jsou vyrobené na papírech CLASSIC® a vyznačují se vysoce kvalitním tiskem. Propagční sdělení cílí např. na některé produkty ze sortimentu beauty&wellness, přípravu potravin či oblečení.

Přírodní produkt v eko obalu

Cenou NEXTY Award for Best New Packaging Innovation obdržely ovesné vločky bez obsahu glutenů v obalu IntegraFlex™, který vyvinula Graphic Packaging International (GPI). Obal se skládá ze dvou odlišných materiálů na bázi přírodního papíru. Po rozložení sáčku, může spotřebitel obal použít jako kelímek, ve kterém si po zalití vodou či mlékem, může svůj oblíbený snídaňový produkt připravit. Kompaktní obal může být vhodným řešení do domácnosti, práce či kempování.