„Jak docílit, aby prapor české ponožkové kultury pevně a hrdě třímaly i budoucí generace? Jistotu poskytne jedině včasné a důsledné pěstování ponožkového kavalírství již v duších dětských.“
Klub Pánů z Ponožkovic se snaží myslet i na budoucnost a připravil proto tzv. ponožkovou výchovu malých dam a gentlemanů. Součástí edice je krom čtyř párů dětských ponožek také sada her: puzzle, hrací karty, samolepky s oblečením a podobně.
Obal z kuchyně společnosti DS Smith Packaging Czech Republic s.r.o. je koncipován jako „magic box“, do kterého je celý obsah vložen. K objevování všech součástí dochází postupně. Obal se skládá ze spodku, víka, vnitřního hranolu (vše modrý karton se stříbrným potiskem) a hlavní části (hnědý karton s černým potiskem). Postup otevírání, resp. rozbalování krabice, je popsán čísly a navádí dítě krok za krokem, přičemž nakonec objeví samotné ponožky.
Obal je vyroben z plně recyklovatelné vlnité lepenky s vlnou E v kombinaci modrého preprintu a flexo tisku. 

Konstrukce, design

Na konstrukci se podíleli pracovníci PackRight Centre DS Smith Packaging, design nese rukopis Klubu pánů z Ponožkovic.

Nominace CPP

Obal získal ocenění OBAL ROKU 2019  a je nominován na Cenu předsedkyně poroty CPP).

Soutěž OBAL ROKU je certifikována World Packaging Organisation pro postup vítězných exponátů do globální obalové soutěže WorldStar Packaging Award.