Přední japonský výrobce kovových a plastových víček Nippon Closures Company (NCC) dodává své produkty do nápojového průmyslu, potravinářského průmyslu, do farmacie i výrobcům čisticích prostředků. Vedle víček vyrábí i uzavírací zařízení. Sídlo firmy je v Tokiu, výrobní závody má jak v samotném Japonsku, tak v Thajsku, Indii, Indonésii a v Německu. NCC byl partnerem WorldStar Ceremony v Praze.

Vedle toho, že NCC, získal dvě ocenění WorldStar Award, přichází se skvělou novinkou Strap Band Cap.

  Uzávěr pro nápojové kartony

Jedním z oceněných řešení je 26 Hook Spout Set for Cartons – nové řešení šroubovacího uzávěru pro nápojové kartony.

  Nabízí vynikající těsnost, otevření pouze otáčením – vyšroubování, opakované uzavření a odtrhávací kroužek, který zůstává na ústí a zaručuje originalitu. Ústí je vyrobeno z polyetylénu (LDPE), zatímco pro samotné víčko byla vyladěna směs polypropylénu a polyetylénu (PP+LDPE).

 Víčko v mantinelech protiplastové směrnice

Víčko Strap Band Cap nás přeneslo jistým způsobem do budoucnosti. Jedním z požadavků nové evropské protiplastové směrnice - SUP je i nutnost mít plastové víčko upevněné k PET lahvi. To aby italské pláže nebyly pokryty vyplavenými víčky, které místní obyvatelé i turisté hromadně odhazují do moře. Strašení víčkem na provázku se ukázalo lichým a Japonci přinesli řešení bez provázku, řešení chytré a to i bez zelené bruselské regulace s pohrůžkou sankce. 

Primárním záměrem inovátorů bylo předejít upadnutí víčka, jeho ušpinění či ztracení, ale realizované řešení také skvěle splnilo vytuněnou evropskou legislativu.

Fungování tohoto bezesporu zajímavého řešení si mohli vyzkoušet hosté WS Ceremony 2019 - galavečer předávíní ocenění WorldSar Packaging Awards 2019 v pražském Slovanském domě v polovině května. Každý z hostů dostal japonskou minerálku uzavřenou zmíněným víčkem.

Chytrá konstrukce, při minimální zvýšení hmotnosti samotného víčka, dovoluje stav, kdy po otevření lahve odšroubováním víčka, zůstane víčko upevněno a neodpadne od lahve. Odklopením o 180° je víčko aretováno v odklopené poloze a zcela uvolní přístup k ústí lahve, resp. nepřekáží vylévanému nápoji. Samozřejmostí je opětovné uzavření lahve.