Velký potenciál zvláště v segmentu spotřebitelských obalů má technologie Xerox, kterou s úspěchem používá známá společnost INDIGOPRINT s. r. o., letošní přihlašovatel a zároveň i vítěz Obalu roku v kategorii Procesy a technologie.  Nad obalem této společnosti, je možné okusit, jak působí obal, do jehož vnímání zapojujeme vedle zraku i hmat…

U vzorku je použita skládačková lepenka o plošné hmotnosti 350 g/m2, která je digitálně potištěna v CMYK, po tisku byl použit hmatově výrazný způsob soft touch lakování/laminace.

Digitální ražba přichází…

Soft touch efekt produktu nejenom dodá potřebný sametový efekt, ale zároveň připraví podklad pro digitální přenos metalické folie. Na povrch je následně digitálním tiskem natištěn motiv či text, na který bude následně laminována metalická (zlatá, stříbrná, holografická apod.) folie. Metalická vrstva vzhledem ke svému opačnému náboji oproti barevnému toneru přilne naprosto přesně jen na místa natištěného motivu. Jedná se o naprosto inovativní technologii parciálního dekoru skládačkového obalu.

Digitální tisk v kombinaci se zušlechtěním rozšiřuje možnosti bez navýšení nákladů

Tímto procesem jsou eliminované náklady nejenom na tiskovou formu, ale i razící štoček. Navíc je možné touto technologií přenášet folií i ty nejjemnější rastry. Tím, že je výroba komplexně digitální, lze na jednom typu obalu provádět různé možnosti tisku i foliové „ražby“ bez navýšení nákladů.  Po tisku i zušlechtění následuje zpracování obalu na plotru, případně výsek.