Společnost Marchesini Group patří k leaderům na italském trhu, kteří nabízejí široký sortiment technologií pro farmaceutickou produkci. V produkci výrobních a balicích linek, strojů a zařízení pro farmacii patří ostatně italští výrobci ke světové špičce. Vedle univerzálních strojů nechybí v nabídce firmy ani integrované plně automatizované systémy. K úspěšným řešením patří plnící stroj na injekční stříkačky, Extrafill.

Na severoamerickém veletrhu Interphex by společnost Marchesini ráda zopakovala své úspěchy z minulého roku, kdy presentovala řadu inovovaných řešení, o které byl hned vzápětí velký zájem.  Největším lákadlem pro návštěvnost stánku by měla být premiéra technologie Extrafill, která je ve svém novém typu obohacena o robotické řešení.

Vysoký výkon spojený s kvalitou

Nový Extrafill slouží k plnění a uzavírání injekčních stříkaček na jedno použití. Jedná se o kompaktní zařízení s 2 – 5 čerpacími stanicemi, které pracuje rychlostí 12 000ks/hod. Dávkovací přesnost ve spojení s kvalitní inspekcí zajišťuje naprosto sterilní proces bez jakékoli, byť jen minimální, kontaminace v celém průběhu plnění.

Robotická ruka

Významnou inovací v Extrafill je robotické rameno, které z injekce sloupne ochrannou fólii Tyvek®, následuje její posun na nakládacím páse, plnění a uzavírání.  Robotický systém byl vyvinut z předobrazu pohybu lidské ruky. Proces je nejenom plynulý, ale zároveň se stává i naprosto sterilní záležitostí bez nutnosti dalších úprav.