Veletrh Spielwarenmesse není potřeba blíže představovat, jedná se o jeden z největších veletrhů hraček na světě. Letošní veletrh se konal již tradičně v německém Norimberku 1. – 6. února. A jak je již poslední roky u velkých německých veletrhů již zvykem, i on zaznamenal řadu vzrůstových hodnot, jak z hlediska vystavovatelů, tak i z hlediska návštěvníků.

Letošní Spielwarenmesse 2017 navštívilo 73 000 návštěvníků ze 123 zemí světa, oproti loňskému roku se jednalo o 3,2% (v r. 2016 počet: 70 714) nárůstu v počtu návštěvníků. Nejvíce veletrh navštívili pochopitelně obchodníci a nákupčí tohoto segmentu. I v této skladbě zaznamenal organizátor veletrhu Messe Nurnberg nárůst z 58% na 60%. 

Veletrh hraček zajímá celý svět

Vedle obchodníků však na veletrhu nechyběla návštěvnost ani odborných médií či některých obalářů. Trh s hračkami je pro obaláře díky své rozmanitosti velkou výzvou s širokým potenciálem. Na veletrhu letos presentovalo svůj sortiment 2 871 společností ze 63 zemí světa (v roce 2016 zde bylo 2 851 vystavovatelů). Mezi vystavovateli i návštěvníky nechyběla ani ČR.

Itálie, Rusko a Čína v roli velkých zájemců o hračky

Návštěvníci veletrhu byli z Evropy, Asie i Ameriky. Největší nárůst z hlediska návštěvnosti letos vykázala Itáli, Čína a Rusko. Vedle klasických hraček a her byly na veletrhu nabízeny i hračky elektronické či robotické. Nechyběly ani drony či 3D tisk.