Nestlé vyvíjí širokou škálu mléčných výrobků na bázi rostlin, které jsou výživné, skvěle chutnají a mají příznivou ekologickou stopu. Rostlinné a bezlaktózové výrobky jsou vhodné pro spotřebitele s nesnášenlivostí laktózy nebo pro ty, kteří dodržují dietu bez mléka nebo veganské stravy. Novinkou jsou produkty z hrášku, kde produkt velice dobře koresponduje i s přírodním vzhledem obalu.

 

Nestlé v současné době nabízí celou řadu produktů z rýže, ovsa, sóji, kokosu a mandlí. Příklady zahrnují zmrzlinu Häagen Dazs, nápoje na bázi rýže a ovsa Nesfit , nový veganský sýr Milo a řadu dalších produktů. K nim se nejnověji zařadily i rostlinné produkty vyrobené z bílkovin hrachu.

 

Produkty z hrachu jsou in

Rostlinné produkty vyrobené z bílkovin hrachu jsou pro společnost Nestlé současnou klíčovou oblastí zájmu. Ninho Forti +, což je nápoj na bázi ovsa a hrachu byl poprvé uveden na trh v Brazílii na konci roku 2019. V letošním roce se nabídka v této kategorii rozšiřuje.  V lednu 2020 byl ve Spojených státech uveden na trh Nesquik GoodNes. Je to nápoj na bázi ovsa a hrachu s výraznou čokoládovou příchutí Nesquik a o 40% méně cukru ve srovnání s podobnými výrobky v kategorii. Nesfit Sabor Natural vyrobený ze žlutého hrachu obsahuje tolik bílkovin (7 g) a vápníku jako kravské mléko a je obohaceno o vitamíny A a D.

 

Design obalu koresponduje s obsahem

Produkty se prodávají v praktických nápojových kartonech s velmi umírněným designem, který, jak výběrem barev, tak kompozicí jednoduché pérové grafiky velmi vhodně koresponduje s produktem. V závislosti na typu a objemu produktu jsou některé obaly opatřeny šroubovacími bezpečnostními uzávěry, případně papírovými slámkami, určenými přímo k vypití obsahu.