Letos v květnu v Düsseldorfu na veletrhu Interpack představila společnost Promens ionovovanou řadu plastových kanystrů SmartCan® o jmenovitém objemu 10; 12,5 20; a 25 litrů.

Úspora hmotnosti

Rohové bigy zvyšují odolnost vůči namáhání na tlak při stohování, tím je možné snížit tloušťku stěn, ušetřit materiál i hmotnost obalu.

Kanystr má čtvercový průřez. Dno i vršek jsou navrženy bez výčnělků a lze je skladovat a stohovat i dnem vzhůru. Kónické hrdlo DIN 61 mm zaručuje, že uzávěr nepřichází do kontaktu se sousedními kanystry. Záměrné vybrání na dně ulehčuje manipulaci při vyprázdňování kanystrů. Velké boční hladké plochy poskytují dostatek prostoru pro umístění etiket s požadovanými informacemi.

Uzávěry Premier

Kanystry SmartCan jsou opatřeny šroubovacími uzávěry Premier se zlepšenou ergonometrií, těsněním z pěnového polyetylénu (EPE) a membránou stabilizující  tlak dovolující výměnu plynu.

Promens Czech Republic

Dceřinná společnost Promens a.s. byla založena v roce 1991 v rámci privatizace Výzkumného ústavu gumárensko-plastikářské technologie ve Zlíně.

Postupem času se stala významným přímým a vývojovým dodavatelem řady významných podniků v České republice a zahraničí.

Firma se zaměřuje na vývoj a výrobu velkoplošných plastových dílů ve středních sériích technologií RIM (reaction injection moulding; reaktivní vstřikování) a VF (vacuum forming; vakuové tvarování). Svým zákazníkům zajišťujeme komplexní dodávky včetně všech návazných výrobních procesů, jako je lakování, CNC ořez, svařování ultrazvukem, lepení a montáž.