V rámci setkání s novináři NürnbergMesse, organizátor veletrhu FachPack 2015 (Norimberk 29.9.-1.1.2015), pro 30 zástupců médií z 9 zemí zorganizoval exkurzi do  rodinné firmy Alfred Ritter GmbH & Co. KG (založeno 1912), fabriky na čokoládu ve Waldenbuchu vyrábějící charakteristické čtvercové čokoládové tabulky pod značkou Ritter-Sport.

Čtverec do kapsy od roku 1932

Proč čtvercové? Přece proto, že tabulka čokolády zakladateli Alfredu Eugenu Ritterovi při tenisovém zápasu koukala z náprsní kapsy. Paní Clara Ritterová učinila vizionářské rozhodnutí, které hlava rodiny i firmy k užitku celé rodiny i milovníků čokolády respektoval: tabulka bude čtvercová, aby z kapsy nevyčnívala. Od roku 1960 čokoláda z této firmy je vyráběna pouze ve čtvercovém formátu.

Knick-Pack

Balení tabulek čokolád výlučně systémem flow-pak do PP (polypropylenových) fólií s nánosem laku pro cold-seal, uzavření pouze tlakem bez zvýšené teploty s ohledem na citlivost produktu na teplo. Papír s hliníkovou fólií jsou zde již historií. Pro pohodlné otevření stačí tabulku v půli přelomit: knick-pack.

museumRITTER SPORT ChocoShop

Bude-li mít čtenář cestu kolem Stuttgartu, lze mu jenom doporučit krátké odbočení do Waldenbuchu k návštěvě musea a firemní prodejny. O dárky z cesty bude postaráno.