Technologie izraelské firmy Scodix, kterou na českém trhu obchoduje společnost DataLine Technology a.s. již před časem vzbudila zájem odborné veřejnosti. Technologie, která pomáhá luxusnější výrobek posunout do další, ještě prémiovější dimenze, pracuje v současnosti s dalšími rozšířenými možnostmi digitálního zušlechťování.

S novými výrobními tendencemi se mohli poprvé seznámit návštěvníci i na nedávno konaném veletrhu Drupa v německém Düsseldorfu. Strukturální lakování na strojích Scodix je alternativou k sítotiskovému zušlechťování s benefitem rozšířených možností.

Dokončovací zařízení dodá obalu zdání prémiovosti a luxusu  

Scodix zařízení jsou určena pro parciální a reliéfní zušlechťování, ať již v podobě laku či metalizace, tisk Braillova písma i nanášení glitterů. Na obaly lze tisknout motivy od vlasových linií až po 3D imitace kapek. Lze reálně simulovat povrchy tištěných motivů, ať už je to povrch basketbalového míče či kůže na luxusní dámské kabelce. Zušlechtění, která technologie Scodix umožňuje realizovat, mají proti klasickým analogovým technologiím výhodu v tom, že nejsou potřeba žádné tiskové formy. Je tedy možné velmi jednoduše udělat pro marketingové oddělení či zákazníka různé varianty a vzorky, které si může reálně „osahat“ a na základě svých potřeb a vizuálního vjemu se rozhodnout pro vhodnost jednotlivých variant.

Žhavou novinkou je Scodix Foil

Scodix Foil Station je volitelný modul, který běží in-line s Scodix Ultra Pro Digital Press. Jak již název napovídá, jedná se o imitaci foliové ražby. Na rozdíl od ní, však na digitálním zařízení není potřeba žádných nástrojů (matrice, patrice). Výhodou je, že Scodix Foil umožňuje využívat prakticky jakýkoli typ folií, používaných pro horlou či studenou ražbu. V konečném výsledku získává zákazník potisk s ultra-jemnými detaily i vysokým leskem. Samozřejmostí je povrchové pokrytí a bezchybná registrace.