Při výrobě středních či velkých PET preforem, existuje dobře známé pravidlo o počtu kavit ve formě. Jinými slovy konvenční typy forem tohoto typu jsou určené ke vstřikování 72, 96, 128 a 144 kavit. Nově vyvinula společnost SIPA pro platformu XFORM 250 formu s 84 dutinami (kavity). 

 

SIPA již při mnoha příležitostech prokázala, že s některými velmi chytrými konfiguracemi horkých vtoků a důmyslnou konstrukcí nástrojů je možné vtěsnat i více dutin do stejného prostoru formy, a to bez ztráty kvality předlisku.

 

 

XFORM 250 má 84 kavit

Pro zákazníky, kteří shledávají nedostatečnou formu s 72 kavitami, ale nechce se jim do investice s 96 dutinami, má SIPA odpověď XFORM 250 s 84 dutinami. Tato nekonvenční forma poskytuje výrazně lepší poměr cena/výkon než forma se 72 dutinami. Společnost uvádí lepší že při výrobě předlisků pro 1,5 - litrové lahve na stejném stroji SIPA je až o 13 % ekonomičtější

 

Xflow umožňuje konzistenci a spolehlivost

Díky svému systému distribuce taveniny Xflow SIPA dokázala vytvořit optimální systém horkých vtoků, který konzistentně a spolehlivě umožňuje plnit více dutin identicky, vysokou rychlostí a bez nadměrné síly. Podle čísel vykazuje Xflow nejnižší tlakovou ztrátu, která byla kdy naměřena. Tato jedinečná technologie, umožňuje jedním zdvihem vytvářet více, naprosto kvalitativně bezchybných preforem.