Igepa velkoobchod papírem spol. s r.o. ve čtvrtek 18. 6. otevřela svůj nový showroom v Praze – Horních Počernicích. Symbolické přestřižení pásky bylo za účasti generálního ředitele Petra Breburdy a Richarda Švaba (ředitel Business Unit VISCOM). Po nezbytném úvodu obou pánů, kde byl rámcově představen nový showroom a technologie, které se zde nacházejí, následovalo představení práce jednotlivých strojů.

 

Jednotlivé presentované technologie představil účastníkům specialista Michal Fišer, Service Manager Igepa. V současnosti jsou v showroomu presentovány především značky EPSON, EFI a Graphtec. Vedle tiskáren a dokončovacího zařízení v podobě řezacích plotrů však nechybí ani fréza Gunnar, kašírovací stroje (RollsRoller), laminátory (Master Sealer), řezačky (Master Cutter) a zažehlovací lisy Stahls´.

 

Excelentní kvalita tisku

Igepa, která je známá jako jeden z hlavních dodavatelů kvalitních materiálů pro signmaking, polygrafii a obaly, patří i k dodavatelům technologií. K těm prvním tiskovým patřila značka OKI, která je dodnes součástí nabídkového portfolia a zároveň v podobě hned několika různých typů tiskáren nechybí ani v novém showroomu. Vedle šestibarevné tiskárny ColorPainter E-64s a sedmibarevné M-64s o šířce 160 cm, jsou však v nabídce i další tiskárny, např. H3-104s, které mohou zájemci shlédnout přímo jako realizovaný prodej u konkrétních zákazníků.

K vlajkové lodi v oblasti tisku patří značka EPSON. Vysoká kvalita, vyšší rychlost a eco-solventní barvy – to jsou hlavní benefity presentovaných strojů. K oblíbeným a úspěšným tiskárnám na trhu patří až 10 barevný tisk SC-S80610 (CMYK, light M, light C, light K, Red, Orange + výběrová barva (bílá, metalická, čirá)) o šíři 160 cm. Velký zájem na showroomu vzbudila hybridní tiskárna EFI Pro 16h, která je schopná v excelentní kvalitě potiskovat materiály různých typů (lepenka, plastové desky, plech) jak z role, tak i z archu. Rozlišení má až 1200 x 1200 dpi, syté barvy a plynulé přechody. 4 barvy + bílý inkoust, 4 úrovně greyscale. Je vhodná pro potisk rolových i deskových materiálů až do šířky 165 cm a tloušťky 5,08 cm.

 

Zajímavá možnost pro vzorkování etiket, obalů či obalových maket

Poměrně nedávno se stala Igepa distributorem maloformátových válcových i stolových plotrů japonského výrobce Graphtec. Řezací plotry špičkové kvality jsou vhodné, podle typu, jak pro začátečníky, tak i provozy s větší produkcí. Plotry, které se dobře uplatňují v oblasti signmakingu (fólie, magnetky) či při výrobě etiket, mají i velký potenciál při vzorkování obalů z papíru či skládačkových materiálů v tiskárnách či designových studiích. Plotry jsou vybaveny profesionálními funkcemi, jako je snímač registračních značek a schopnost perforačního řezání. Hlava plotru je schopna i rýhovat. To ale není zdaleka vše. Uživatelskou přívětivost doplňuje jednoduchý SW či přátelská dotyková obrazovka. Plotry za velmi rozumnou cenu však nemusí jen sloužit jako vzorkovací. V případě produkční varianty je možné k plotru zaintegrovat automatický nakladač, který je schopen odebírat job ze stohu a následně ho bezchybně zpracovat díky přesné optice kamery.