Cena „Axia Best Managed Companies Award 2020“ je pečetí kvality za vynikající řízení středně velké firmy a uděluje ji auditorská a poradenská společnost Deloitte, magazín WirtschaftsWoche, banka Credit Suisse a Svaz německého průmyslu (BDI). K vítězům soutěže se řadí letos i společnost THIMM. Slavnostní předání ceny se uskutečnilo 15. května v centrále skupiny společností THIMM v Northeimu.

 

Vizí prestižní soutěže je vybudovat národní a globální ekosystém výborně řízených středně velkých firem. Důležitým znakem ceny Best Managed Companies je její mezinárodní záběr: Program Best Managed Companies založila společnost Deloitte v 90. letech minulého století v Kanadě a titul se v současné době uděluje již ve 20 zemích světa.

Kritéria a hodnocení

Vítězové Axia Best Managed Companies Awards byli vybrání v několikastupňovém procesu. V prvním kole společnosti vyplňují on-line dotazník. V něm uvádějí základní údaje o společnosti a zaměřují se na čtyři základní oblasti ocenění: strategii, produktivitu a inovaci, firemní kulturu a strukturu řízení a finanční výkonnost. Na základě podkladů dodaných uchazeči, jejich vyhodnocení a osobních pohovorů pak rada odborníků Axia Best Managed Companies Award vybere užší seznam. Následně vybírá nositele ocenění porota složená z renomovaných zástupců z hospodářství, vědy a médií.

Reakce na ocenění

 „Z ocenění máme obrovskou radost a jsme na něj také pyšní. Ukazuje, že se strategií a filozofií naší rodinné firmy rostoucí se strategickou předvídavostí se ubíráme správným směrem a činíme správná rozhodnutí,“ říká Mathias Schliep, předseda představenstva skupiny společností THIMM. „Toto ocenění je tak také zvláštním vyznamenáním pro všechny zaměstnankyně a zaměstnance ve všech pobočkách THIMM, kteří touto udržitelně úspěšnou cestou jdou společně s námi.“