Závod Smurfit Kappa Bag-in-Box Ibi ve Španělsku zahájil výrobu sáčků do BIB obalů. Novinkou je materiál, ze které je „bag“ vyroben, jedná se o nový typ udržitelnější termolaminované fólii – M-Compact 77 s metalizovanou bariérovou vrstvou.

 

Díky technologii termolaminace, která spojuje jednotlivé fólie působením tepla bez použití lepidel, která jsou potřebná pro klasickou laminaci, je výroba M-Compact 77 šetrnější k životnímu prostředí a efektivnější z hlediska zdrojů. Dalším benefitem obalu je 12% snížení hmotnosti a 7% snížení emisí CO2.

Vývoj trval dva roky

Victor Juan, manažer společnosti Smurfit Kappa Ibi, k novince řekl: „Folii jsme vyvíjeli více než dva roky. Výsledek pak následně prošel našimi nejpřísnějšími testovacími protokoly. V současnosti můžeme říct, že jsme získali plnou kontrolu nad výrobními procesy ve všech krocích, a můžeme zaručit vynikající výkon výroby nových obalů na výrobních linkách, rychlost i spolehlivost dodávek i jejich výbornou kvalitu“.

Příznivost k životnímu prostředí

Pascual Martinez, generální ředitel Smurfit Kappa Ibi, dodal: „Udržitelnost je součástí všech našich obchodních operací. Dnes si Smurfit Kappa Bag-in-Box nedokáže představit vývoj jediného produktu, který nezahrnuje snížení uhlíkové stopy životního cyklu našich tašek. Investice do pokročilých technologií a výzkumu a vývoje nám umožnily dosáhnout významného pokroku směrem k našim cílům v oblasti životního prostředí. M-Compact 77 rozšíří široké portfolio fólií nabízených Smurfit Kappa Bag-in-Box pro různé tržní aplikace a požadavky dodavatelského řetězce. Doplňuje také řadu flexibilních materiálů společnosti se sníženou hmotností plastu spolu s dříve představenými EVOH fóliemi E-Compact ve spojení s ventilem Vitop® Compact.