Letošní jubilejní 20. ročník ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku se dnešním dnem uzavřel. Po sedmi akcích v regionech, na nichž byly oceněny firmy ze všech 13 krajů a Prahy, se v úterý 14. června v podvečer zástupci pořádajícího Klubu zaměstnavatelů a generálního partnera, kterým je společnost Sodexo Benefity, sešli se zástupci celorepublikových vítězů v konferenčním prostoru Spojka v pražském Karlíně. Pomyslné zlaté medaile si odnesly společnosti Shell Czech Republic, Mondi Štětí a ČEZ.

 

„Blahopřeji vítězům, můj velký respekt ale mají všechny firmy, které se do soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku letos zapojily. Každý zaměstnavatel, který po dvou letech covidu zvládá nové a nové nejistoty a dramatický nárůst klíčových nákladů, jako jsou energie či pohonné hmoty, je v mých očích – a věřím, že nejen v mých – hoden maximálního ocenění,“ řekl při vyhlášení celostátních výsledků Daniel Čapek, generální ředitel Sodexo Benefity a doplnil: „Možná právě kvůli těmto těžkostem, které se pochopitelně přenášejí i do personální oblasti, zaznamenal letošní ročník nárůst počtu účastníků. Zaměstnavatelé si totiž ještě více uvědomují potřebu správné motivace zaměstnanců ve všech oblastech.“

Mondi - nejlepší místo pro práci

„Vítězství je pro nás nesmírně cenné, protože dokazuje, že Mondi je tím nejlepším místem pro práci. Při péči o zaměstnance je pro nás prioritou jejich bezpečnost a zdraví. V době epidemie koronaviru jsme proto zavedli nové benefity jako bezplatné testování, očkování přímo v závodu, lekce on-line jógy a další. Neustále také rozšiřujeme možnosti rozvoje. Úspěšně jsme spustili programy multifunkcí a rotací. V nich mají zaměstnanci příležitost vyměnit si navzájem pozice a získávat tak nové zkušenosti a znalosti. Pro podporu dialogu napříč firmou pořádáme například pravidelné on-line schůzky, kde mají zaměstnanci možnost ptát se vedení na vše, co je zajímá. Pravidelně se jich účastní několik stovek zaměstnanců,“ uvedla při přebírání ocenění Hana Velíšková, personální ředitelka pro ČR ve společnosti Mondi Štětí, jež si z Karlína odnesla vítězné vavříny v kategorii do 5 000 zaměstnanců.

 To, že bez loajálních a kvalitních zaměstnanců nemůže dlouhodobě úspěšně fungovat žádná firma, zdůraznila i Barbora Janasová, HR manažerka společnosti Shell Czech Republic, která vybojovala zlato v kategorii do 500 zaměstnanců: „Loni proběhla jedna z největších reorganizací ve společnosti Shell, díky které se zhruba polovině zaměstnanců změnila náplň práce a 21 % bylo dokonce povýšeno. Shell je atraktivní zaměstnavatel, úspěšně jsme nabírali nové lidi, a to i díky získaným trofejím v ocenění Zaměstnavatel roku. Během covidové izolace jsme intenzivně podporovali naše zaměstnance v efektivní práci z domova a flexibilní formy práce nabízíme svým zaměstnancům i nadále.“

Mezi firmami s více než pěti tisíci zaměstnanci pak zvítězila společnost ČEZ. „Jsme hrdí na výsledky zaměstnaneckého průzkumu, kde jsme obdrželi doposud nejlepší zpětnou vazbu v oblasti motivace a spokojenosti. Zaměstnanci ocenili aktivity interního koučinku, mentoringu, práce s talenty i programy na podporu žen v energetice,“ řekl v Karlíně Josef Lejček, ředitel útvaru personalistiky, ČEZ.

 

 

Celostátní výsledky Zaměstnavatel roku 2022

Kategorie do 500 zaměstnanců

1. Shell Czech Republic a.s.

2. SAZKA a.s.

3. Aspironix s.r.o.

4. eBRÁNA s.r.o.

5. PSG Construction a.s.

6. SAP ČR, spol. s r.o.

7. STREICHER spol. s r.o. Plzeň

8. Quadient Technologies Czech, s.r.o.

9. Aperam Stainless Services & Solution Tubes CZ s.r.o.

10. Linde Pohony s.r.o. - pobočka Kion Stříbro

 

Kategorie do 5000 zaměstnanců

1. Mondi Štětí a.s.

2. Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.

3. ORLEN UNIPETROL RPA, s.r.o.

4. Foxconn Czech Republic

5. Thermo Fisher Scientific Brno s.r.o.

6. Vodafone Czech Republic, a.s.

7. ČEZ Distribuce, a.s.

8. Plzeňský Prazdroj, a.s.

9. AGC Flat Glass Czech a.s., člen skupiny AGC

10. ZF Engineering Plzeň, s.r.o.

 

Kategorie nad 5000 zaměstnanců

1. ČEZ, a.s.

2. ŠKODA AUTO a.s.

3. Česká spořitelna, a.s.

4. Komerční banka, a.s.

5. Kaufland Česká republika v.o.s.

 

Zaměstnavatel desetiletí

Kategorie do 500 zaměstnanců

1. SAZKA a.s.

2. Shell Czech Republic a.s.

3. LAPP Czech Republic s.r.o.

4. GSK s.r.o. & GSK Consumer Healthcare

5. Zebra Technologies CZ s.r.o.

 

Kategorie do 5000 zaměstnanců

1. Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.

2. Foxconn Czech Republic

3. Thermo Fisher Scientific Brno s.r.o.

4. AGC Flat Glass Czech a.s., člen skupiny AGC

5. Vodafone Czech Republic, a.s.

 

Kategorie nad 5000 zaměstnanců

1. ŠKODA AUTO a.s.

2. Komerční banka, a.s.

3. Československá obchodní banka, a. s.

4. ČEZ, a.s.

5. O2 Czech Republic a.s.