Společnost TECHKON obdržela prestižní ocenění FTA Technical Innovation Award 2024 za ChromaQA5 se SmartInk. Jedná se o technologii svého druhu první na trhu s převratnou novou funkci řízenou umělou inteligencí, která umožňuje komukoli provádět přesné úpravy tónování inkoustu, ať už na tisku nebo v jeho přípravě.

 

Cena byla udělena během slavnostního předávání cen na FORUM & INFOFLEX 2024, výroční čtyřdenní technické konferenci a výstavě FTA. Techkon je jedním ze dvou letošních vítězů. Cenu jménem celého týmu společnosti Techkon převzal George Adam, prezident společnosti Techkon USA.

 

Jak SmartInk funguje?

ChromaQA se SmartINK umožňuje komukoli rychle a efektivně tónovat inkoust pomocí několika kliknutí. Nejprve uživatelé definují své specifické sady základních inkoustů a substrátů, což je jednorázové nastavení, aby se zajistilo, že algoritmy řízené umělou inteligencí jsou správně přizpůsobeny konkrétnímu prostředí. Následně se vybere správná kombinace základního inkoustu a substrátu. Nastaví se počáteční množství inkoustu v zásobníku nebo na tiskovém stroji, případně maximální požadované množství barvy, kterou potřebujeme přidat. Klepnutím na tlačítko se spustí opravy.

 

Jaké výhody přináší?

ChromaQA se SmartInk poskytuje podstatné výhody a úspory nákladů pro různé aplikace:

Výrazně zkracuje dobu přípravy, což umožňuje delší fakturovatelnou dobu tisku

Podstatně snižuje množství plýtvaných materiálů, a to jak při zkracování příprav, tak při zvyšování spotřeby odpadního inkoustu, čímž se snižují náklady a zároveň se zlepšuje udržitelnost.

Díky možnosti snadného ovládání, může pomoci řešit nedostatek kvalifikovaných pracovních sil v průmyslu, protože umožňuje komukoli provádět tónování inkoustu na tiskárně efektivně a bez předchozích zkušeností. Usnadňuje poskytování konzistentních vysoce kvalitních barev včas ekonomicky optimálně.