O víkendu proběhlo v thajském Bangkoku předávání cen WorldStar Packaging Award 2024. Česká společnost THIMM si odtud odváží kromě ocenění v kategorii potraviny s obalem také zlatou medaili za marketing. Ceny se předávaly během slavnostního galavečera 15.června na veletrhu ProPak Asia a obě ocenění získal THIMM za obal „Když zavoní Romadur“, který vytvořil pro Madetu. Významné ceny si z Bangkoku odvezly i jiné české a slovenské firmy, například tiskárna Etiflex za etikety pro ovocné destiláty Rýdzi a Dlabka Distillery, Greiner Packaging Slušovice, Smurfit Kappa, Chemosvit Folie, Tri-wall Slovakia, Van de Velde Packaging Unipap, RB Trading Europe za obal ve spolupráci se společností Hirsch Czech Republic.

 

Ceny WorldStar Packaging Awards 2024 získávají z Česka a Slovenska následující obalová řešení:

  • Obalové řešení Adapt od společnosti Van de Velde Packaging Unipap
  • PE monostrukturový bariérový laminát od společnosti Chemosvit Folie
  • Medovník - sladké úspory od společnosti Smurfit Kappa
  • Obalové řešení "Když zavoní Romadur" pro společnost Madeta od společnosti THIMM
  • Obalové řešení na jogurt Pierot (Olma) od společnosti Greiner Packaging Slušovice
  • Etikety na ovocné destiláty Rýdzi od společnosti Etiflex
  • Etikety na ovocné a bylinné destiláty Dlabka Distillery od společnosti Etiflex
  • Přepravní obal pro plechovky (SIX-PACK) od společnosti RB Trading Europe
  • Obalové řešení Hrebeň riadenia od společnosti Tri-Wall Slovakia s.r.o.
  • Obalové řešení PEG P.ACK od společnosti Van de Velde Packaging Unipap

 

„Ze zlaté medaile pro THIMM i dalších ocenění pro české firmy máme obrovskou radost! Nejenže je to důkaz, že i v tak malé zemi dokážeme vymyslet úžasné věci, ale také se tím potvrzuje vysoká kvalita národní soutěže Obal roku, kterou každoročně organizujeme. Tato soutěž je vlastně kvalifikací do mezinárodní soutěže WorldStar Packaging Awards a teď nám začíná běžet nový ročník," říká Iva Werbynská, organizátorka soutěže Obal roku a ředitelka Obalového institutu Syba.

 

Česká firma obstála v mezinárodní konkurenci

„Výhra hlavní ceny za marketing v tak velké mezinárodní konkurenci je obrovským úspěchem nejen pro nás, ale pro celou Českou republiku, kterou jsme měli tu čest takto reprezentovat. Jsme moc rádi, že jde naše práce vidět a oceňují ji ty největší kapacity z oboru. Toto ocenění však nepatří mně, ale všem kolegům, kteří každý den dojíždí do našeho závodu ve Všetatech a dávají do každého obalu kus sebe. Díky tomu můžeme přicházet s inovativními řešeními, které dokážou podpořit marketing a cíle firmy. Jak rád říkám, dnes je obal to, co prodává, a opět se to potvrdilo,” říká Martin Hejl, CEO společnosti THIMM. THIMM klade důraz nejen na atraktivní design a funkčnost obalů, ale také na jejich udržitelnost. Proto používá vlnitou lepenku, která je jedním z nejvíce recyklovatelných materiálů. To platí i pro obal „Když zavoní Romadur“.

 

Hodnocení poroty WorldStar proběhlo ve dvou fázích. Online porotu letos tvořilo 48 mezinárodních soudců z celého světa, kteří se celé dva týdny velmi důkladně zabývali všemi soutěžními návrhy. Poté se všichni soudci virtuálně sešli a diskutovali o vybraných vítězích. Slavnostní udílení cen se konalo 15. června 2024 v Bangkoku (Thajsko) během veletrhu ProPak Asia. Na galavečeru byli vyhlášení i vítězové speciálních kategorií – President’s Award, Sustainability Award, Marketing Award a Packaging that Saves Food Award.

 

A zlatá medaile ve speciální kategorii Marketing putuje do Česka, konkrétně do společnosti THIMM za obal na Romadur pro společnost Madeta.

 

VŠEM OCENĚNÝM GRATULUJEME!

Oceněné z Česka a na Slovensku si můžete prohlédnout na webu - https://obalroku.cz/cs/ocenene/worldstar/2024

 

Chcete získat cenu WorldStar? Zapojte se do soutěže Obal roku 2024.

Soutěž Obal roku zve k účasti firmy z různých odvětví, jako jsou potraviny, nápoje, kosmetika, farmacie, design, elektronika, automobilový průmysl, etikety, marketing a další. Jejím cílem je vyzdvihnout a propagovat nejlepší nápady, inovace a technologie v oblasti balení, které se objevují na trhu. Soutěž má certifikaci od mezinárodní obalové organizace World Packaging Organisation a je jedinou cestou k získání ocenění WorldStar Packaging Awards.

Přihlášky lze podávat do 5. srpna 2024.